Dobrý den , začala jsem mít psychické stavy vždy 2týdny před menstruací a pak to zcela zmizí. Čím to je ? A s jakým lékařem se mohu poradit ?

Psycholog, Psychoterapeut
10 názor
Brno

Dobrý den, bohužel neuvádíte, o jaké psychické stavy se jedná, nemohu Vám tedy posloužit konkrétní odpovědí. Lepší než s lékařem by bylo poradit se s psychologem, jistě ale můžete své potíže popsat také praktickému lékaři či gynekologovi. Většina žen zažívá v období menstruace či krátce před ní určitě změny nálad, nicméně u Vás k nim dochází delší dobu před menstruací, což by jistě stálo za podrobnější prozkoumání.


Psychoterapeut, Terapeut
5 názor

Krásný den, ženský cyklus je spojen se změnou a výkyvem hormonů v průběhu celého měsíce. Některé ženy pociťují nejsilnější výkyvy nálad před menstruací, některé v průběhu a jiné po. Pro detailnější odpověď bych potřebovala znát více informací o jakou povahu psychickým problémů se týká. V každém případě v průběhu propadů respektuje své tělo a své potřeby. Dopřejte si dostatek odpočinku a zdravé stravy. Vhodné jsou i lehké procházky v přírodě, které dokáží oživit a regenerovat. Též doporučuji čaj Kontryhel, který vyrovnává ženské hormony, stabilizuje celý cyklus a tím i prožívání.

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.