Dobrý den, začal jsem trpět nízkým sebevědomím v novém vztahu. Mám pocit že mě všechno ohrožuje, a to i historie mé partnerky - její předchozí partneři. Nikdy jsem ničím takovým netrpěl. Vím, že je to proti logice, ale nemůžu se svých černých myšlenek zbavit. Svojí partnerku bezmezně miluji a bojím se, že by mi tato skutečnost mohla vztah zničit. Dokážete mi někdo, prosím pomoci? Děkuji
Katarína Durkáčová
Katarína Durkáčová
psycholog, psychoterapeut
Brno
Dobrý den, je mi líto, že v novém vztahu nenacházíte potřebnou jistotu. I když se na první pohled může zdát, že tyto pocity nemají logiku, jistě je důvod proč je prožíváte. Stává se, že na nás mají vliv předchozí zkušeností ze vztahů (nevěra, odmítání) nebo rozdílné nastavením komunikace v současném vztahu (např. rozdílné vyjadřování náklonnosti). Nevím přesně jaké černé myšlenky se Vám honí hlavou, proto nemůžu být nyní konkrétnější. Věřím ale, že několik málo individuálních nebo párových sezení by Vám pomohlo udělat v situaci jasno a nalézt směr. Přeji Vám hodně štěstí :)

Lada Skulilová
Lada Skulilová
psycholog
Lipník nad Bečvou
Dobrý den, pomoc by tady určitě byla, je však potřeba, abyste věc konzultoval s odborníkem osobně. Pokud není k dispozici více informací a podrobností, nedá se pro Vás takto na dálku nic konkrétního udělat. Oslovte psychologa ve Vaší lokalitě (ke mně do okresu Přerov byste to asi měl daleko :-)) a společně pak najdete řešení Vaší situace. Držím Vám palce, s pozdravem L. Skulilová

Dobrý den, zkuste si přečíst mou knihu Strach z opuštění - myslím, že by Vám mohla pomoci, je přesně o tom, o čem píšete. Najdete tam pochopení i cesty řešení. Držím palce! Veronika Neumannová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

ZnamyLekar.cz © 2019 - Najděte si lékaře a objednejte se