Dobry den, z niceho nic mi zacala natekat dasen u osmicky. Nikdy mi zubarka o osmickach nic nerikala, pokud vim ani tam nic nemam. Jenze tohle je tak otravne, ze jsem musel odletet z pracovni cesty ze zahranici druve. Natekle, vypada to pomalu jak zub jen z dasne. Poridil jsem si corsodyl 1% gel. Zatím mažu první den, ale rozdíl moc nevidím. Ted mezi svátky se k zubaři jen tak nedostanu. Dekuji za odpoved
Jedná se asi o akutní zánět kolem osmičky, chce to co nejdříve osmičku vyndat.
Hezky den

Dobrý den, toto může být známkou zánětu kolem zubů moudrosti (tzv. dentitio difficilis). V takovém případě je třeba zkontrolovat rozsah zánětu, polohu a směr prořezávání zubu pomocí rentgenového snímku a ve většině případů takový zub extrahovat. Zákrok provádíme v lokální anestezii, je tedy bezbolestný. Akutní připady se snažíme vyřešit do druhého dne. V případě zájmu se můžete mě kontaktovat na telefonim čísle nebo e-mail, uvedeném v mém profilu. Děkuji a zdravím.