Dobrý den, v červnu jsem při tělocviku špatně doskočila a "překřuplo" mi v koleni. Sem tam se objevi

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, v červnu jsem při tělocviku špatně doskočila a "překřuplo" mi v koleni. Sem tam se objevila menší bolest při chůzi. Za pár dní se koleno zhoršilo, nedalo se pořádně ohnout, čas od času mi v něm překřuplo a jakýkoliv pohyb vyvolal bolest. Navštívila jsem chirurga, který koleno prohmatal a ujistil mě, že vazy jsou v pořádku. Na RTG se zlomenina nenašla. Pan doktr mi doporučil odpočívat a koleno moc nezatěžovat, což jsem dodržovala. Nicméně stav se moc nezlepšil, s kolenem se sice dalo trochu hýbat a bolest o něco ustoupila, ale nic moc. Nechala jsem si koleno zatejpovat, což mi velmi pomohlo. S kolenem se znovu dalo hýbat a bolest téměř zmizela. Jakmile jsem však tejpu měla delší dobu (za cca 5 dní se vytáhla a už nepomáhala) nebo jakmile jsem tejpu sundala, stav se opět zhoršil. Téměř celé prázdniny jsem strávila zatejpovaná. Bolest, překřupnutí, či potíže s ohýbáním se na chvíli sem tam vrátily, ale nakonec bylo koleno celkem jako dříve a já ani nemusela nosit tejpu. Nicméně minulý týden se potíže znovu začaly ozývat. Koleno jsem zatejpovala, ale včera večer jsem s ním znovu nemohla téměř hýbat a v menší míře se vrátila i bolest. Při spánku jsem koleno musela podložit polštářem. Ráno se díky nové tejpě koleno opět zlepšilo, ale pořád s ním musím hýbat opatrně a nejlépe vůbec. Bojím se, aby to nebyl meniskus, ale koleno jsem oteklé neměla ani nemám. Také jsem četla, že některé zlomeniny se na rentgenu projeví až za delší dobu. Proto se na Vás obracím s prosbou, jestli byste mi nemohli poradit, co by to mohlo být, případně jestli mám znovu navštívit chirurga či ortopedii? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,myslím ,že návštěva ortopeda by byla vhodná.Možná ,že tam k malému poškožení skutečně došlo a po zatejpování došlo k zafixování a zmenšení či vstřebání okolního otoku.Možná jste časem začala nevědomě nohy zatěžovat asymetricky,tělo se tím vyhnulo bolestivé poloze a ta způsobila při následné zátěži přetížení a znovu nějaké mikrotrauma v oblasti menisku či úponu.