Dobry den,v 22+2 tt,mi byla v nemocnici namerena cervikometrie 45 mm,CS bylo 0.Dnes,25+2 tt,jsem byl

7 Počet odpovědí:
Dobry den,v 22+2 tt,mi byla v nemocnici namerena cervikometrie 45 mm,CS bylo 0.Dnes,25+2 tt,jsem byla u sveho gynekologa,ktery mi nameril delku cipku 30 mm,CS uvedl 0.Gynekolog se tvaril,ze je vse v poradku a nedoporucil mi ani zadna opatreni jako je klidovy rezim.Pouze mi naplanoval pristi kontrolu za 10 dni.Chtela jsem se zeptat na Vas nazor,zda je zapotrebi dodrzovaz nejaky klidovy rezim ci nikoliv?Nechapu,jak je mozne,ze za tri tydny se cipek tak zkratil nebo,zda mereni probihalo pokazde jinak?V nemocnici jsem si vedoma toho,ze jsem mela plnejsi mocovy mechyr.Nerada bych neco podcenila a zajima me Vas nazor.Dekuji.
Dobrý den
takové zkrácení běhme 3 týdnů normální není proto jste byla pozvána na kontrolní cervikometrii za 10 dní. zřejmě jste riziková pacientka, prootže běžně se cervikometrie neměří/ opakované aborty , stav po konizaci děl.čípku, předč porod v anamneze atd/. Pokud riziková pac jste tak by cervikometrii ideálně měl provádět tentýž lékař . Kotnrolu bych též udělal za 10-14 dní nicméně bych doporučil klidový režim a utrogestan vaginálně
zdravím