Dobrý den, už několik měsíců mě trápí suché svědivé popraskané rty. Začlo to v zimě a v menší míře

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
už několik měsíců mě trápí suché svědivé popraskané rty. Začlo to v zimě a v menší míře to přetrvává doteď. Nad horním rtem je slabý růžový flek, kde je kůže drsnější, jakoby ekzém. Jednou za čas se mi na rtech navíc objeví hnisavá vyrážka, která svědí a pálí. Vypadá to jako malinké puchýřky nebo kopřivka, po pár dnech to zase přejde. Nevíte, co by to mohlo být nebo na koho se obrátit?
Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý deň,
mohlo by sa jednať o tzv. frustnú formu (=s málo príznakmi) atopického ekzému. Prejavy, ktoré popisujete môžu byť herpetického (vírusového), ale aj bakteriálneho pôvodu - diagnózu určí kožný lekár. Pacientom odporúčam fotiť akútne prejavy do mobilného telefónu, a pri vyšetrení ich ukázať (pretože častokrát do návštevy vymiznú a konzultácia je tým pádom obtiažna)
S pozdravom,
S. Felšöová