Dobrý den, už delší dobu mě trápí strach, úzkost, beznaděj a zoufalost. Stalo se několik věcí, které

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, už delší dobu mě trápí strach, úzkost, beznaděj a zoufalost. Stalo se několik věcí, které mě zasáhly. Dělala jsem si několik online testů na depresi a vyšlo mi, že mám velmi silnou depresi, a že bych urychleně měla vyhledat odbornou pomoc. Přijde mi, jako by můj život ztratil smysl. Nic mě nedělá šťastnou, jsem většinu dne nešťastná, unavená ze všeho a absolutně nepoužitelná. Několikrát jsem přemýšlela nad sebevraždou. Mám strach ze všeho. Bojím se chodit mezi lidi, bojím se chodit do školy, hledám výmluvy pro to, abych do té školy nemusela jít, protože mě to stresuje a jsem ztracená. Bojím se neúspěchu, zklamání, další bolesti..
Jak mám být zase šťastná? Jak mám najít samu sebe?
Dobrý den, mrzí mě, že se Vám staly špatné věci. Vede mě to k úvaze, zda pak Vaše obtíže nemohou mít posttraumatický původ. Jsem přesvědčená, že by pro Vás byla vhodná psychoterapie, popř. konzultace s psychiatrem o medikaci. Ale takto písemně je těžké řict něco bližšího. Rozhodně však Vaše potíže nemusí být rozsudkem na doživotí a má smysl pracovat na jejich překonání. Dobrý pocit ze života stojí za to.
Moc Vám držím palce.