Dobrý den, už delší dobu mě trápí strach, úzkost, beznaděj a zoufalost. Stalo se několik věcí, které

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, už delší dobu mě trápí strach, úzkost, beznaděj a zoufalost. Stalo se několik věcí, které mě zasáhly. Dělala jsem si několik online testů na depresi a vyšlo mi, že mám velmi silnou depresi, a že bych urychleně měla vyhledat odbornou pomoc. Přijde mi, jako by můj život ztratil smysl. Nic mě nedělá šťastnou, jsem většinu dne nešťastná, unavená ze všeho a absolutně nepoužitelná. Několikrát jsem přemýšlela nad sebevraždou. Mám strach ze všeho. Bojím se chodit mezi lidi, bojím se chodit do školy, hledám výmluvy pro to, abych do té školy nemusela jít, protože mě to stresuje a jsem ztracená. Bojím se neúspěchu, zklamání, další bolesti..
Jak mám být zase šťastná? Jak mám najít samu sebe?
Dobrý den, mrzí mě, že se Vám staly špatné věci. Vede mě to k úvaze, zda pak Vaše obtíže nemohou mít posttraumatický původ. Jsem přesvědčená, že by pro Vás byla vhodná psychoterapie, popř. konzultace s psychiatrem o medikaci. Ale takto písemně je těžké řict něco bližšího. Rozhodně však Vaše potíže nemusí být rozsudkem na doživotí a má smysl pracovat na jejich překonání. Dobrý pocit ze života stojí za to.
Moc Vám držím palce.

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den.
Mne zaujaly Vaše poslední otázky. Když se ptáte, jak být zase šťastná, tak si to vykládám tak, že už jste asi aspoň chvíli šťastná byla, víte jaké to je. A z druhé otázky vnímám Vaši vůli hledat samu sebe. Takže Vám na Vás samotné záleží. To není vůbec málo a dá se s tím mnohé ještě udělat. Možná toho o svém životě a o tom, co si v něm přejete, co byste chtěla od sebe a od druhých lidí víte mnohem, mnohem více, než se Vám v tuto chvíli zdá. S užíváním léků bych na Vašem místě byl opatrný, k těm se dá sáhnout vždy.
Věřím, že se z té marnosti, kterou nyní cítíte, brzy dostanete. Zdraví Jiří Chvála

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.