Dobrý den, už cca 2. rokem mě trápí velká únava a občasné bolesti hlavy. Byl sem na vyšetření u pra

už cca 2. rokem mě trápí velká únava a občasné bolesti hlavy. Byl sem na vyšetření u praktického lékaře, ale po vyšetření a odebrání vzorků krve, kdy všechno bylo v pořádku, se kromě předepsání aulinu můj problém nikam neposunul. Změnil sem stravování, přidal pohybové aktivity a snažím se dodržovat pravidelný spánkový režim, ale za několik měsíců sem nepoznal ani drobné zlepšení, poslední dobou to jde možné ještě k horšímu. Chtěl bych se proto prosím zeptat, zda mi můžete doporučit nějakého odborníka z Olomouce, který se touto problematikou zabývá?

Děkuji.
Mohu Vám doporučit obrátit se na moje kolegy v Brně. Například Mgr. Charvátová Markéta nebo Mgr. Martin Hofman, kteří Vám případně dají vhodné kontakty, pokud sami nebudou mít kapacitu pomoci.

Dobrý den, ano - chtěla bych ocenit, jak moc dokážete změnit sebe a své zvyklosti směrem ke zdravému životnímu stylu. Nejsem si úplně jistá, zda rozumím, jakého odborníka máte na mysli? Výživového poradce (zažila jsem i velmi originální chyby ve stravování i u lidí, kteří měli pocit, že už o zdravé stravě vědí mnoho)? Psychologa či psychoterapeuta? Někoho, kdo se zabývá psychosomatikou? Pokud hledáte psychologa, doporučuji v Olomouci zkusit někoho z Týmu Dalet.

Přeji pohodové dny a ať je brzy lépe,

Stanislava Ševčíková
Dobrý den. Bohužel ve vámi poptávaném regionu nepůsobím a nemám takový přehled, abych vám mohl doporučit konkrétního odborníka. Děkuji za pochopení. Zkuste vyhledat psychologa a s ním hledat možnosti řešení dlouhodbé únavy, ap. Přeji vám ať brzo najdete pomoc, kterou hledáte.
Zkusila bych nějakého homeopata nebo akupunkturistu, podle toho co by vám víc vyhovovalo. Podívejte se do adresáře homeopatů na stránkách CEDH nebo webu Svět Homeopatie.
k tomu co píší kolegové, mohu jen dodat, že bych na Vašem místě zvážila psychosomatickou léčbu. Tělo a duše jsou spojené nádoby a bolestí nám de facto tělo vysílá nějaký signál, že není v pořádku něco, co má širší souvislosti s tím, jak se cítíme, jak se vztahujeme k dalším lidem, zážitkům, prožitkům a pocitům atp.
Další varianou je čínská nebo ayurvédská medicína, které se na člověka dívají holisticky - tedy prozkoumají všechny souvislosti a jsou méně invazivní.

Přeji ať je Vám brzy lépe
Klára Gajdušková