Dobrý den, u 5letého syna mám podezření na ADHD. Narodil se ve 30.tt a od malička byl emočně nestabi

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, u 5letého syna mám podezření na ADHD. Narodil se ve 30.tt a od malička byl emočně nestabilní. Chtěla bych ho nechat vyšetřit, abychom měli s nástupem do 1. třídy jasno. Kde mám začít? Mám jít nejdříve k praktickému lékaři a zažádat si o neurologické vyšetření nebo mám kontaktovat nějakou poradnu, psychologa či psychiatra? Děkuji za radu
Dobrý den,
je moc dobře, že o synovi a jeho vývoji přemýšlíte a uvažujete už s předstihem o blížícím se zahájení školní docházky. Pochybnosti ve vývoji je dobré vždy konzultovat nejdříve s pediatrem, který vašeho syna dobře zná. Sdělte mu své pochybnosti i otázky a on vás dle uvážení objedná pravděpodobně na další vyšetření. U dětí předčasně narozených a dětí s projevy snížené pozornosti je důležité posoudit školní zralost. Posouzení školní zralosti realizuje spádová Pedagogicko-psychologická poradna, ta by vám měla poradit i co se synem dál, nabídnou například program pro rozvoj oslabené pozornosti apod. Je dobré nečekat, objednací doby jsou ve všech školských poradenských zařízeních velmi dlouhé. Přeji hodně energie! Vendula Vinklerová