Dobry den, trapi me ma mysl. Tyka se to meho vztahu. Nemuzu si na nic stezovat, vse je super, jsem spokojeny. Mam ale rozpolozene pocity, nedokazu se v nich vyznat. Kdyz jsme spolu, je to super, dyz me napadne neco negativního, jsem z toho smutný, az je mi do breku. Pak mam pocit, ze nrvim, zda ji miluji, pritom vim, ze chci byt s ni a delat ji stastnou ale ma mysl me ubiji. Nechci se s ni rozchazet, je mi z toho zle jen kdyz na tohle slovo pomyslim. Je tohle vse dusledkem toho, ze to je konečně vztah, který za neco stoji a ja mam strach z toho? Nebo to ve me umrelo nebo mozek se brani? Jsem zoufaly. Jsme spolu pul roku. Prosim poraďte. Dekuji za odpověď.

S pozdravem
Vážený pisateli,

moc oceňuji Vaši odvahu naslouchat sobě a rozumět si, chtít se v sobě vyznat. Kromě názoru, že by bylo dobré zajít za psychologem či psychoterapeutem a společně hledat, co to ve Vás zní za hudbu, mě napadá, zda rozpolcenost, o které píšete, znáte i z jiných oblastí svého života a jak s ní nakládáte?

Moc přeji, aby bylo brzy lépe, ať v osobním setkání s psychoterapeutem nebo jinak.

Držím palce, abyste si co nejdříve více rozuměl.

Stanislava Ševčíková

Vážený pane,
píšete, že jste spolu půl roku. To je zhruba doba, kdy ve vztahu pomalu začínáme sundavat růžové brýle a vidíme toho druhého více realisticky, možná se i hroutí určité iluze. Je možné, že právě v tomto období si uvědomujete realáněji jaká Vaše přítelkyně je (a jaký jste Vy).

Moje zkušenost je, že většina problémmů ve vztazích plyne z nedostatku komunikace mezi partnery. Nevím, zda je to pro Vás relevantní poznámka, ale generelně platí, že ve vztahu je dobré mluvit spolu otevřeně (a citlivě). Jen tak můžeme najít společnou řeč a předejít nedorozuměním. Víte třeba, jak se ve vztahu cítí Vaše partnerka? Co prožívá? Jak jí je? Odborník (psycholog nebo psychoterapeut) Vám může pomoci si Vaše vlastní pocity ujasnit a utřídit a třeba i pomoci s nastavením partnerské komunikace.
Přeji hodně štěstí
Klára Gajdušková