Dobrý den, ráda bych si objasnila svůj problém, v r. 2016 jsem prodělala pan. ataky, brala neurol, m

3 Počet odpovědí:
Dobrý den, ráda bych si objasnila svůj problém, v r. 2016 jsem prodělala pan. ataky, brala neurol, mirtazapin 15, stále se mi ty stavy vracely. Ale bylo mi lépe. nyní mám stále motání hlavy, někdy nízký, jindy vyšší tlak, hlavně když to na mě jde. Jsem z toho už nešťastná. Mám občas i arytmie, vše pramení nejspíše ze stresu. Pomohla by mi psychoterapie, regrese či hypnoza? Léky mám pouze neurol 0,25 v akutním stavu a jiné brát nechci. Výsledky krve v lednu ok. Problémem je, že se i často kontroluji tlak i tep...aspoň ve dnech, kdy mi je ouvej. Pak je řeba 14 dní klid a najednou zas ten stav...co mohu udělat pro zlepšení? děkuji Iv
Dobrý den,
pokud mohu soudit z Vašich řádků, trpíte nadměrnou úzkostí, nejblíže Vašim obtížím by asi byla diagnoza panické poruchy. Pokud byla vyloučena tělesná příčina potíží, je načase navštívit psychoterapeuta. Psychoterapeutických metod je celá řada, patří k nim i Vámi zmiňovaná hypnoterapie a je na Vás, ke komu se objednáte. Rozhodně bych Vás ale chtěl varovat před tzv. regresní terapií, která nemá s psychoterapií nic společného a jedná se o nevědeckou metodu. Vždy hledejte odborníka s vysokoškolským vzděláním (může jít o lékaře, psychologa, sociálního pracovníka, pedagoga apod.) s akreditovaným výcvikem v psychoterapii.

Můžete užívat i léky, nicméně zrovna Neurol se nedoporučuje pro dlouhodobé užívání. Ačkoli rozumím, že Vám v kritické situaci může přinášet rychlou úlevu, mnohem vhodnější je jako základní medikaci vybrat některé z moderních antidepresiv, která jsou účinná také proti úzkosti a která se narozdíl od návykového Neurolu dají užívat dlouhodobě. Nevím, kdo Vám Neurol píše. Pokud se jedná o praktického lékaře, doporučoval bych Vám spíše přejít do péče psychiatra, pro kterého jsou Vámi popisované obtíže denním chlebem a který Vám předepíše bezpečnější medikaci.
Pokud jste z Brna či Boskovic, můžete se na psychoterapii objednat i ke mně. Každopádně Vám přeji hodně sil v překonávání svých obtíží!