Dobrý den,prosím o radu zda je to v pořádku-delší dobu se léčím s nejasnou anemii a ještě zjištěny z

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,prosím o radu zda je to v pořádku-delší dobu se léčím s nejasnou anemii a ještě zjištěny zvýšené hodnoty CA 125 tak mě doktorka poslala na CT břicha a závěr z Ct --Mikrocysta v PL jater a mírně zvětšené slezině.Mikrokalicholitiáza vlevo.lehce větší velikost dělohy,bez deformaceokraji a bez strukturálních změn nativně a po k.l.Ovária bez patologie.Gynekolog mi nato řekl že je to normální nález břicha.předem děkuji za odpověd
Dobrý den, je těžké se vyjadřovat bez vyšetření a podrobné anammézy, ale v zásadě se domnívám, že nemusíte mít vážné obavy. Nepíšete, jak vysoký Ca125 byl, ale cysta - tedy dutinka s tekutinou také může hladiny zvyšovat. Odebírat Ca125 se má jen u pacientů s prokázaným nádorem, neboť bývá zvýšený i u pacientů bez nádorů a to pochopitelně nikomu na klidu nepřídá. Tedy souhlasím s gynekologem, nemusíte se strachovat. S pozdravem, Irena Závadová