Dobrý den, před třemi lety jsem autonehodu. Měl jsem zlomená žebra, vykloubené rameno, spoustu obraž

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, před třemi lety jsem autonehodu. Měl jsem zlomená žebra, vykloubené rameno, spoustu obraženin, hodně stehů na roztrženinách. Mimo to jsem měl nějak zlomený obratel v krční páteři. při rentgenu po několika týdnech mi bylo řečeno, že tam něco nesrostlo. Posledních asi tak šest měsíců se mi projevuje silné motání hlavy, bez nějakého pohybu jako bych do těla dostal ránu el.proudem, která jak jsem už vysledoval vychází ze spodní části krku a bolestivě vystřelí do hlavy a všech končetin.Na malou chvilku mne to úplně paralyzuje. Mimo to mi začínají brnět a mrtvět nohy (o dost více levá) a chvílemi v levé noze ztrácím úplně cit a ovládání. Neurolog mne poslal na vyšetření EMG/EP, kde jsem dostal tuto zprávu:
EMG/EP vyšetření se zaměřením na: SSEP n. tibialis - vyšetření somatosenzitivní dráhy z dolních končetin
KOMENTÁŘ: Sledované komponenty evokovaných potenciálů, výbavné, periférní komponenty s hraniční latencí, centrální s prodlouženou latencí, centrální kondukční čas prodloužen více vlevo.
ZÁVĚR: SSEP n. tibialis bilaterálně s centrální alterací dráhy bilaterálně s akcentací při stimulace vlevo.
DOPORUČENÍ: nutná elektroklinická korelace, v SSEP n. tibialis patrné centrální postižení.
Neurolog mi k tomu řekl, že to pravděpodobně je poškození míchy nebo možná i mozku a posílá mne na další vyšetření. Na ta musím čekat a jsem z toho celkem vyplašený. Chci se zeptat, je možné, že se opravdu jedná o poškození míchy popř. mozku a pokud ano, tak co to pro mne obnáší a co to znamená do budoucna ? Děkuji za odpověď. Ši
Mohlo dojít k mírnému konzuzi míchy, pokud více roků tak cevní změny a pokud máte bol zad v minulosit může se jednat o onemocnění ploténky, ale nelze vyloučit ani zpomalení míchou nebo mozku jakékoliv příčiny.....