Dobrý den. Před několika dny 2.5. mi doma náhle z ničeho nic zemřel manžel. Bylo mu 54 let. Nikdy se

4 Počet odpovědí:
Dobrý den. Před několika dny 2.5. mi doma náhle z ničeho nic zemřel manžel. Bylo mu 54 let. Nikdy se s ničím neléčil byl silný a zdravý
.... Osudného dne rikal ze je mu špatně ale abych zavolala lékaře mi neřekl. Byla jsem nějaký čas v koupelně a když jsem se vratila ležel manzel v bezvedomi
Volala jsem záchranku a sama se ho pokoušela zachránit nez prijeli odbornici. Zachrana byla však marná a po asi půl hodine mi lekar zdelil ze manžel je mrtev..... nedokážu se s tim absolutně vyrovnat. Pořád si vycitam že jsem je nezavolas okamžitě když mi řekl že je mu špatně. Nenapadlo mě že se jedná o infarkt....manžel normálně ještě se mnou vtipkoval,jedl a myslela že to není nic vazneho...nevim jak dál.porad se mi to vrací a přehrává se mi ten den v hlave..nemůžu se pořádně vyspat,cítím velkou úzkost....a nevim jak se vyrovnat se stresem. Děkuji za radu....
Je v pořádku cítit smutek, lítost a jakékoliv emoce, které v tuto chvíli prožíváte. Je to přirozený proces vyrovnávání se s událostí, která se stala. Být přítomný smrti s každým zamává, protože si uvědomí, že nic není automatické a věci, které jsou součástí každodenního života, najednou být součásti nemusí. Více si uvědomí vlastní smrtelnost a života si více váží. Nebudu vám psát, že to bude dobré a že to čas změní, to ničemu nepomůže, spíše bych vám doporučila si dovolit truchlit a celou situaci přijmout tak, jak je. Přirozenost lidské psychiky je přehrávání si událostí a situací a zpětné hledání chyb, kterých se chceme v budoucnu vyvarovat. Jako chybu to však vnímáme až po události. V tu chvíli jedná každý člověk přesně tak, jak si myslí, že je správně, i vy jste jednala tak, jak jste si myslela, že je správně a kdyby jste měla možnost vrátit čas a věděla to, co jste věděla, nic víc, neměla tuto zkušenost (prožiek), rozhodnete se opět stejně.
V každé sekundě se člověk snaží rozhodovat podle nejlepšího možného vědomí. Máte máte možnosti, buď se na to začnete takto dívat, nebo se můžete ničit myšlenkami, že to mohlo být jiné, dávat si pocity sebeobviňování, to je volba, kterou máte. Ani jedna z variant, kterou si zvolíte však nezmění slet událostí. Přeji brzké uvědomění a sílu pro nalezení smyslu života.
Krásný den.