Dobrý den, potrebovala bych radu nebo nazor. Moje mama je rozvedena, ale nez k rozvodu doslo trvalo

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, potrebovala bych radu nebo nazor. Moje mama je rozvedena, ale nez k rozvodu doslo trvalo ji rok, nez podepsala papiry, ale od te doby mi prijde, ze dela tatovi jenom zle. Táta je nemocný a je v invalidním důchodu a ona ho proste nenechá na pokoji. Prijde mi, ze mu neodpustila, ze si nasel partnerku. Jenomze jsem nedavno zjistila, ze mama spi s manzelem svoji vlastní sestry a trva to par let. Me se to vubec nelibi, je mi z toho zle, kdyz si vemu, tata si nasel partnerku, ale mel tu uctu, ze se rozvedl, ale mama ta s tim nehodla prestat, ze ji to takhle vyhovuje, tak proc by pry neco resila,a ze svoji sestru nebere jako sestru, tudiz podle ni je to v pořádku a to ma jeji sestra 2 syny, ale jak to muze svoji sestre dělat??? A aby toho nebylo malo, velice se za ni stydim ????. Cely zivot nedbala na ustni hygienu a slovo zubar ji evidentně nic nerika, nicmene ji v posledni dobe zacaly vapadavat zuby a silene ji zapacha z ust, jsem rada, ze na ni nemusim koukat, je to utrpeni byt v jeji pritomnosti, jenomze vsichni si o ni povidaji a ta snad dela, ze to nevnima. Uz jsem ji rekla, kdy pujde k zubari, ale ted zacala stavet dum a ona mi akorat odpověděla, ze nemuze delat vic veci najednou, ze ted stavi dum, ale nerozumim, jak muze takhle mezi lidi? Dyt ma nahore jen jednu jednicku a dole radeji nechci vedet. Bojim se, ze k zubari nepujde nikdy, ze to nebude resit, ale ja s ni přestávám komunikovat kvuli tomu, jak vypadá a hlavne tomu co dela svoji sestre. Nevim jestli delam dobre, ale potrebuju to alespon nekomu rict, jestli me pochopí.
Dobrý den,

především, nejste zodpovědná za svoji mámu. Rodiče odpovídají za své děti, ne naopak. A také platí, že rodiče se nevybíráme.

Je dobře, že jste své pocity svěřila tady. Představuji si, že se Vás asi odehrává spousta pocitů - třeba hněv, zoufalství, bezmoc, stud, lítost, zmatek ...

Myslím, že neuděláte chybu, pokud vyhledáte psychologa nebo psychoterapeuta, kterému budete důvěřovat, se kterým budete moci otevřeně mluvit, a který Vám pomůže najít svůj postoj k mámě a k celé situaci.

Přeji hodně sil.
Srdečně
Klára Gajdušková