Dobrý den, poprosil bych vás o radu nebo spíše o váš názor. Je mě 41 let a žena (32) se kterou jsem se sexuálně stýkal, tvrdila že bere 11 let antikoncepci. Normálně jsem tedy při sexu ejakuloval do ní. Následně mě oznámila že antikoncepci brát přestává. Měl jsem s ní nechráněný pohl.styk hned na druhý den a za dva dny po té znovu. Vždy jsem však ejakuloval v dostatečné vzdálenosti od její pochvy. Po nějaké době se ozvala že je těhotná a chce se se mnou soudit o otcovství. Jaká je podle vás pravděpodobnost otěhotnění po takovém dlouholetém užívání antikoncepce? Cítím se podveden a mám za to, že antikoncepci přestala brát dřív než mě oznámila. Děkuji za názor a váš čas. S pozdravem Roman V.
Přerušovaný styk NENÍ zárukou toho, že se spermie nedostanou do pochvy a že nedojde k otěhotnění....

Bohužel po vysazení hormonální antikoncepce , je velká šance na otěhotnění. Proto když byl nechráněný pohl. styk mohla otěhotnět s Vámi
Souhlasím s kolegy, nástup ovulačních cyklů po vysazení antikoncepce je individuální, někdy žena otěhotní i při opomenutí 1 tablety během užívání antiko...navíc ejakulace mimo pochvu není žádná záruka, že nedošlo k úniku malého množství spermatu před ejakulací...hodně štěstí
Vase otazka ma rozměr spise právní nez medicinsky. Samozrejme jste ji oplodnit mohl a pokud bude tvrdit ze je dite Vase a Vy mate pochybnosti tak budete muset pozadat o vysetreni v ramci potvrzeni - vyloučeni otcovství. Je to ale jak rikam, spise problem právní a vztahovy nezli medicinsky. Doporucuji si toto s partnerkou probrat a rozhodnout se podle jeji reakce.
Drzim palce
MUDr Ludek Fiala PhD MBA