Dobrý den, Po velmi stresujícím a životně náročném období (rozvod rodičů, a velmi špatné těhotenstv

Po velmi stresujícím a životně náročném období (rozvod rodičů, a velmi špatné těhotenství, včetně porodu) se u mě objevily příznaky panické ataky a následně i bohužel depersonalizace. V posledních dnech jsem zažívala "jakýsi návrat" k mé osobě - spojené s depersonalizaci. Věřím, že když odstraním tyto panické ataky, budu to opět já.
Zkouším meditovat, chodím mezi lidi, bojuji s tím. I přesto jsou někdy dny, kdy se cítím hůře a uvažuji o návštěvě odborníka.
Můžete mi prosím poradit, jak dále postupovat?
Dobrý den, pokud vás trápí panické ataky, pak je na místě navštívit psychiatra nebo psychoterapeuta, který Vás může složitým životním období provést a naučit Vás, jak lépe obtíže zvládat. Držím palce, ať se Vám opět v životě daří. S pozdravem Kristýna Drozdová

Hlededáte-li odbornou pomoc, doporučuji vyhledat dobrého a dostatečně kvalifikovaného psychoterapeuta (např. na webu České asociace pro psychoterapii - czap.cz najdete seznam dostatečně kvalifikovaných profesionálů, což je alespoň trochu zárukou, že nenarazíte na šarlatána). Můžete se také v této věci obrátit na naši Psychoterapeutickou kliniku HERMÉS Group či jiné podobné pracoviště. S pozdravem MUDr. František Matuška
Dobrý den, myslím že návštěvou odborníka nic nezkazíte - objednejte se k ambulantnímu psychiatrovi a proberte to s ním podrobně - doporučení na vyšetření nepotřebujete. Ať je Vám brzy lépe, Jana Pluháčková