Dobrý den. Píši kvůli dlouholeté kamarádce, rozešel se s ní přítel, přišli o být, vrátila se k rodič

2 Počet odpovědí:
Dobrý den. Píši kvůli dlouholeté kamarádce, rozešel se s ní přítel, přišli o být, vrátila se k rodičům a tam to není dobré, hádají se a prý jí říkají, ze má umřít. Vždy odjede někam autem a začla i pít. Nechce se jí žít. Jak ji mám prosím pomocí, aby si něco neudala.
Dobrý den, problémů je tady evidentně víc než dost a je potřeba je zpracovat. To představuje samozřejmě práci na sobě, a k té se bude muset rozhodnout sama Vaše kamarádka. Ale ve spolupráci s odborníkem je vše řešitelné. Můžete jí pomoci tím, že pro ni vyhledáte nějaké kontakty na internetu (nebo můžete hledat spolu) - dostupné psychology, psychoterapeuty, v krajním případě lékaře - psychiatra, i čísla na krizovou linku, ať si vybere, koho bude kontaktovat. Výsledkem takové dlouhodobější psychologické spolupráce může být to, že se zbaví svých negativních a nepříjemných pocitů a se situací se vyrovná. Můžete ji poprosit, ať (pro Vás nebo jen tak) sepíše celý svůj smutný příběh, který se jí stal, a to třeba už od dětství. To může pomoci získat patřičný náhled a odstup od celé situace. Také se ji snažte rozptýlit, přivést na jiné myšlenky, navést na aktivity, které ji baví, nebo i vyzkoušet něco nového. Držím palce, Mgr. L. Skulilová