Dobrý den. Nyní jsem ve 31 tt. Asi před 14 dny jsem měla osklivy sen o hřbitově a od té doby mám pořád v hlavě myšlenku, že až bude malému rok něco se stane. Nevím jak se toho zbavit. Vím že je to jen v hlavě nic víc ale nedokážu na to přestat myslet. Nedokážu se ani radovat a těšit protože se bojím že to bude na chvíli. Jak se toho zbavit? Děkuji moc už jsem zoufalá. Vzbudím se a hned na to myslím
Mgr. Markéta Jarolímková
Mgr. Markéta Jarolímková
Psycholog, Psychoterapeut
Praha
Dobrý den, v těhotenství jsou živé sny i noční můry celkem běžnou záležitostí. Proto věřím, že Váš sen byl pro Vás možná děsivý a teď se nemůžete zbavit utkvělé myšlenky, která po tomto snu zůstala.
Doporučovala bych výklad snu v rámci psychoterapie, třeba byste přišla na úplně jiný pohled, význam, pochopení snu, než jak se teď zdá.
Do určité míry je v těhotenství v pořádku mít obavy o sebe, miminko, rodinu, ale byla bych ráda, kdybyste pro sebe našla pomoc, aby Vás to neobtěžovalo dál.
Přeju hodně štěstí.
Markéta Jarolímková

Mgr. Miluše Suntychová
Mgr. Miluše Suntychová
Psycholog, Psychoterapeut
Praha
Dobrý den,
těhotné ženy prožívají spoustu změn, souvisí to s přirozenými fyziologickými změnami v těle, a když se nám děje něco s tělem, dělá to většinou něco i s naší psychikou.
Obecně platí pravidlo, být v těhotenství co nejvíce v klidu, pohodě, čím méně stresu, tím lépe.
Někdy stačí promluvit o svých obavách s někým, kdo Vám bude pozorně naslouchat, dovolte si tu péči pro sebe...pokud bude následovat úleva, bude to jen a jen pro Vás a Vaše miminko dobře.
Hodně štěstí, držím palce!!
Srdečně M. Suntychová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.