Dobrý den. Nyní jsem ve 31 tt. Asi před 14 dny jsem měla osklivy sen o hřbitově a od té doby mám pořád v hlavě myšlenku, že až bude malému rok něco se stane. Nevím jak se toho zbavit. Vím že je to jen v hlavě nic víc ale nedokážu na to přestat myslet. Nedokážu se ani radovat a těšit protože se bojím že to bude na chvíli. Jak se toho zbavit? Děkuji moc už jsem zoufalá. Vzbudím se a hned na to myslím
Mgr. Markéta Jarolímková
Mgr. Markéta Jarolímková
Psycholog, Psychoterapeut
Praha
Dobrý den, v těhotenství jsou živé sny i noční můry celkem běžnou záležitostí. Proto věřím, že Váš sen byl pro Vás možná děsivý a teď se nemůžete zbavit utkvělé myšlenky, která po tomto snu zůstala.
Doporučovala bych výklad snu v rámci psychoterapie, třeba byste přišla na úplně jiný pohled, význam, pochopení snu, než jak se teď zdá.
Do určité míry je v těhotenství v pořádku mít obavy o sebe, miminko, rodinu, ale byla bych ráda, kdybyste pro sebe našla pomoc, aby Vás to neobtěžovalo dál.
Přeju hodně štěstí.
Markéta Jarolímková

Dobrý den,
těhotné ženy prožívají spoustu změn, souvisí to s přirozenými fyziologickými změnami v těle, a když se nám děje něco s tělem, dělá to většinou něco i s naší psychikou.
Obecně platí pravidlo, být v těhotenství co nejvíce v klidu, pohodě, čím méně stresu, tím lépe.
Někdy stačí promluvit o svých obavách s někým, kdo Vám bude pozorně naslouchat, dovolte si tu péči pro sebe...pokud bude následovat úleva, bude to jen a jen pro Vás a Vaše miminko dobře.
Hodně štěstí, držím palce!!
Srdečně M. Suntychová

Stále hledáte odpověď. Zeptejte se na další otázku

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.

• Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • tázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.

Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.