Dobrý den, nevím si se sebou rady. Už když jsem nečekaně otěhotněla, začala jsem se všeho bát, porodu, jak vše zvládnu, finance atd.. Po porodu se to docela spravilo, ale zhruba po šestinedělí jsem začala mít takové divné stavy. Například se mi zamotala doma hlava, nevím jestli ze změny počasí nebo z únavy, ale hned se mi z toho udělalo špatně od žaludku a jakoby se mi stáhl hrudník a roztřásli ruce. Nevím čím to je, ale tyhle stavy mám skoro každý druhý týden několikrát denně i bez toho motání hlavy. Vždycky mě z toho začne bolet břicho a je mi těžko. Pak se začnu bát, že bych se mohla pozvracet a je mi špatně od žaludku ještě více a nemohu nic jist, protože se bojím, že by to bylo ještě horší.. Pak mám ale týden, kdy jsem úplně v pohodě a můžu zase jist cokoliv a dělat cokoliv jako dříve. Nevím jestli to je úzkost a strach z odpovědnosti za dítě nebo jsem blázen? Užívám l-tryptofan a už se mi zdálo, že je to dobré, ale zase se to vrátilo a to beru již druhý měsíc.. Jsem z toho zoufalá, protože když je mi zle, tak se mi nic nechce a já se potřebuji starat o dceru a mám pocit, že nic nestíhám. Do toho jsem ještě dost zhubla a pořád to od všech slyším, ale když se začnu snažit více jist, tak přijde tenhle stav a začínám znova. Unavená se cítím hned jak vstanu a nic se mi nechce.. Už to takhle je skoro osm měsíců.. Prosím o radu a moc děkuji
vypadá to jako možné potíže způsobené úzkosti a určitě psychoterapeutická péče by pomohla uvolnit mnohé - zkuste vyhledat v okolí. Získáte také podporu.
Ale také je třeba vyloučit možný neurologický problém a doporučuji požádat obvodního lékaře o žádanku na neurologické vyšetření. Domluvte si hlídání a věnujte čas pro sebe a své zdraví- je to důležité, aby maminka byla v pohodě. Určitě to zvládnete .-)

Dobrý den, to co popisujete určitě omezuje žít kvalitní spokojený život nejen vám, ale i dítěte a v rámci vašeho okolí, jak jste psala, asi moc podpory nemáte. Ne na vše musíte být sama, vyhledáním psychologa a kvalitní péče by se vám mělo ulevit. Důležité bude přijít na to, od čeho se tyto stavy odvíjí. Vše má svů smysl, vše má svůj důvod. Vaše tělo k vám mluví z nějakého důvodu tímto způsobem a věřte nebo ne, nechce vám ublížit. Existuje metoda, kterou odhalíte kořenovou příčinu nemoci. Zkuste si ji vyhledat na internetu a nebo navštívit někoho, kdo vám to pomůže rozkličovat. Samozřejmně nepodceňujte ani vyšetření fyzické - neurologické ať máte jistotu. Držím palce, vše se v dobré obrátí jen musíte mít víru a učinit správné kroky a tím, že jste napsala a požádala o pomoc zatím takto, jste ten první krok udělala. Teď už jen kráčet.
Krásný den.
Dobry den, univerzalni rady neexistuji, muzete vyhledat psychoterapeuta a zacit rozklicovavat rec sveho tela. S pozdravem M. Sz.