Dobrý den, nevím, jak to tu funguje, jestli se tahle zpráva objeví pod reakcemi na můj předchozí d

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
nevím, jak to tu funguje, jestli se tahle zpráva objeví pod reakcemi na můj předchozí dotaz ohledně působení melatoninu v depresivních stavech. V reakcích padly dotazy ohledně postupu mé psycholožky. Jde o to, že jsem ji vyhledala ve stavu naprostého psychického vyčerpání, které prý zapříčinilo mimo jiné dlouhodobé potlačování negativních myšlenek, kdy jsem se nikdy nikomu nesvěřila, protože jsem se obviňovala ze simulantství. Poradila mi tedy (ve zkratce), ať se někomu svěřím, ať nedělám věci náročné na myšlení, ať jsem na sebe hodná a dělám věci, co mám ráda. Pochopila jsem, že až nebudu hystericky brečet, tak můžeme začít pracovat na příčinách, které mi sdělila jako pravděpodobné. Pár dní to trvalo, ale pociťuju malou změnu díky opoře od přátel a rodiny, nicméně jsem např. extrémně unavená a neustálý tlak v hlavě mi nedovoluje se dlouhodobě soustředit. Děkuji mnohokrát za rady a milé reakce, možná vyzkouším ty Bachovy esence..
Dobrý den,
paní psycholožka má pravdu, důležité je, být na sebe hodná, nevinit se ze všeho a hledat denně drobné, klidně zdánlivě i úplně malé důvody k radosti a sebeocenění. Můžete třeba zkusit každý večer udělat drobnou rekapitulaci dne a říci si (nebo i napsat) 3 věci, které se Vám povedly.

Je důležité, abyste věděla, že jedním z průvodních znaků deprese je to, že se nemůžeme soustředit. Dalším rysem je velká únava (někteří pacienti nemohou ani vstát z postele), podrážděnost, hněv, nechuť k jídlu, nebo naopak přejídání se, špané spaní, pláč, nechuť na sex atd.

Důležité je také vědět, že deprese nám nasazuje černé brýle. Nevidíme objektivní realitu, vidíme věci a hlavně sami sebe v mnohem horším světle, než je skutečnost. Je dobré si toto uvědomit ve chvli, kdy budete mít sama ze sebe pocity zklamání, neschopnosti, viny atp. - rovněž průvodní znaky deprese.

Pokud jde o melatonin, je lo lék na spaní, doplňuje spánkový hormon, který s věkem ubývá. (Omlouvám se, tohle jsem měla napsat už posledně.) Pokud dobře (nebo až příliš dobře) spíte, není nutné jej užívat. Pokud máte problémy s usínáním, zkuste meduňkový čaj. S Bachovými kapkami se dobře doplňuje.

A určitě bych na Vašem místě zvážila psychoterapii. Pokud máte opravdu depresi, je obtížné, ne-li nemožné ji zvládnout sama. Pokud máte silnou depresi, nejlépe Vám prospěje kombinace psychoterapie a medikace.

Držím Vám palce, ať je Vám lépe :-)
Klára Gajdušková