Dobrý den. Můj dotaz směřuje k problému panickeho strachu o děti a o sebe. Je těžké tady dávat konk

Dobrý den.
Můj dotaz směřuje k problému panickeho strachu o děti a o sebe. Je těžké tady dávat konkrétní příklad, je to prostě vsechno. Často pláči jen na ně pomyslím. Už několik let mám problém také ze spánkem. Často se probouz ím a pak se mi mozek rozběhne na plné obratky a je konec. Jedná se o věk dívek 5 a 13 let. Náš vztah z přítelkyní se kterou máme tyto holky, není taky zrovna dobrý. Pořád se snaží nám všem organizovat život a neco nám narizovat. Jsou mezi námi někdy i hádky, kterým se snažím vyhýbat. Nenávidím hádky. Starší dcera je hodně uzavřená bojí se komunikace, nemá žádné koníčky, nesportuje. Bojí se přijít mezi cizí děti - stydí se. S přítelkyní - mamkou se taky moc nebaví a nebo stylem nevím, nechci, normálně, co je atd. Málokdy je to pěkná věta. Strašně mě toto trápí a vede k depresím a zlým myšlenkám. V mém zaměstnání se každodenně setkávám s problémy lidí s násilím a jeho neustálým řešením. Díky těmto depresím cítím, že moje práce není kvalitní a jsem totálně vyhořelý. Často se mi stává, že se mi nechce ani domů s pocitem co zase bude a těším se až půjdu spát a říkám si proč jsem si pořizoval děti. Jestli by mi nebylo líp, kdybych byl sám a bez starostí. Take již několikrát padla myšlenka na sebevraždu a odprosteni se od těchto stavů na vždy. Na druhou stranu je ale strašně miluji a nedovolím aby jim někdo ublížil a drží mě. Jsem z toho už unavený, zoufalý a nevím co dál.
dobrý den, vřele doporučuji psychoterapeutickou péči, ať pro řešení úzkostí nebo rodinných a partnerských vztahů. S pozdravem M. Sz.

Nároky dnešního života, rychlost, výkon, úspěch je pro mnohé přes míru - člověk, drží a drží a snaží se, ale přijde chvíle, kdy má pocit, že už je konec, že už víc nejde a co dál - a napadají ho různé myšlenky, stávkuje psychika i tělo..
Z té spletenice, z toho přehršle tlaků problémů je možné pomalu vylézt, ale je potřeba udělat jeden krok - najít si psychoterapeuta a objednat se. Ve dvou se to lépe táhne a člověk s nadhledem dokáže vidět věci jinak, než člověk zasypaný tou tíhou.
Hodně síly.
Dobrý den, jak již bylo výše řečeno, se všemi démony se dá pracovat a i zvítězit. Nabízím možné setkání.
Dobrý den, uvádíte hned celou řadu problémů a nepříjemných stavů, které Vás trápí. Jestliže se chcete zbavit panických strachů, nespokojenosti v partnerském vztahu i nepříjemných pocitů z hádek a z projevů Vaší dcery a dosáhnout zlepšení svého stavu i atmosféry u vás doma, bude určitě potřeba zabývat se nejen současným děním, ale také Vaší minulostí a dosavadními prožitky a zkušenostmi, kterými jste prošel. Celá řada situací Vám nedělá dobře, zvládáte je špatně, a to svědčí o nějakých nedořešených problémech z minulosti, např. z dětství a z původní rodiny, které se Vám aktuálně oživují a zhoršují Vaše prožívání. Naprostá většina problémů u klientů pramení v minulosti, proto když se zaměříme tímto směrem, bývá efekt velmi citelný a prospěšný. Pokud jde o deprese a zlé myšlenky, je potřeba vyhodnotit intenzitu a závažnost a podle toho v terapii postupovat. Podrobný rozhovor by nám odpověděl na klíčové otázky a podle toho se pak dá vystavět nejúčinnější strategie, abyste po pár sezeních už mohl zaregistrovat nějaký posun k lepšímu. Podrobněji o mém přístupu a o technikách, které v sezeních využíváme, si můžete přečíst na mém webu. Jestli to nemáte daleko, můžete se v případě zájmu objednat, jinak lze využít konzultací online. S pozdravem a hodně úspěchů při nacházení vnitřní rovnováhy, Mgr. Lada Skulilová, terapeutka