Dobrý den, mám prosbu. Poslední měsíc mívám zvláštní stavy. Bezdůvodně se rozbrečím a snadno mě něco

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, mám prosbu. Poslední měsíc mívám zvláštní stavy. Bezdůvodně se rozbrečím a snadno mě něco urazí. Můj den probíhá tak, že mám chvilku radost a dobrou a pak už jen tu špatnou. Nemám důvod cítit se špatně. Chodím na brigádu, úspěšně jsem odmaturovala, přijali mě na vysokou a mám milujícího přítele. Půlroku beru antikoncepci, tak si říkám, jestli to není z toho. Navíc mojí mamince zjistili, že má rakovinu, tak možná to na mě dolehlo…. Prosila bych o radu. Nechci k psychologovi…
Dobrý den, píšete, že nemáte důvod cítit se špatně. Často však i přes objektivně velmi dobře fungující prostředí okolo nás se může dít něco uvnitř nás, co je pro nás hůře zachytitelné a může se podílet na různých pocitech, kterým nerozumíme. S těmito hlubšími, resp. ne tak zřejmými důvody by Vám mohl pomoci rozhovor právě s psychologem, psychoterapeutem, kde byste si mohla některé věci více uvědomit. To, že Vaší mamince zjistili rakovinu, na Vás může mít samozřejmě významný vliv a pobavit se o tom s nezaujatým odborníkem by Vám mohlo také pomoci nebo alespoň v stávající situaci podpořit. Pokud s psychologem mluvit nechcete, výkyvy nálad jsou pro Vás v běžném životě zatěžující a myslíte si, že za to může hormonální antikoncepce, tak se zkuste poradit na výměně typu antikoncepce (jiné hormonální složení) s Vaším gynekologem. Pokud by potíže přetrvávaly, tak pak se poradit s praktickým lékařem. Domnívám se však, že Vám i jiné lékařské odbornosti psychologa nakonec doporučí.