Dobrý den, mám problém se svým strachem a chováním, bojím se prakticky všeho...doktorů, školy, nepřijetí, bojím se dokonce i že se budu bát. Kolikrát mě to stojí slzy a příjde mi že není den kdy nepláču, všechno si příliš beru k srdci a před lidma se to snažím nedát znát. Jenomže to neznamená že bych byla nějakým způsobem "plachá" nebo "tichá." Naopak jsem nehorázně výbušná, stačí když někdo řekne něco co se mi nelíbí a už jsem na vrcholu hněvu , kolikrát se mi z tohi zatočí hlava. Vlastně se mi nálady mění do extrémů jako kolovrátek, jednou jsem smutná a nevychazim s lidma, podruhé jsem "praštěná" a prehnane se smeju, potom jsem zase nahněvaná...Myslíte si že to bude vážné? Nebo že potřebuji k psychologovi nutně? Protože já se tomu celou dobu vyhýbám jako čert kříži.
Dobrý den, z toho, co píšete cítím velký zmatek. Výkyvy nálad mohou být způsobeny řadou obtíží, třeba hormonální nerovnováhou a podobně. Pokud se psychologům vyhýbáte jako "čert kříži", pak zkuste v prvé řadě vyloučit fyziologickou příčinu. Každopádně myslím, že není třeba se nám nijak vyhýbat - jsme většinou milí a chápaví lidé, kteří se svým klientům snaží pomoct :-). Náladovost má jistě vliv na vaše vztahy a celkovou kvalitu života, což by právě terapie mohla pořešit. Přeji hodně sil a brzké zlepšení. Tereza

Dobrý den, jak čtu váš dotaz, říkám si, že musí být dost těžké žít v takovém strachu, "ze všeho". O tom, že vaše osobnost je velmi dynamická, nepochybuji, to může byt celkem fajn, užívat si naplno emoce života. No, ty výkyvy nálady smutku ,výbuchy hněvu nebo smíchu jak je popisujete vám do života mohou přinést dost těžkosti,(píšete například o tom, jak nevycházíte s lidmi, tak dobře jak by jste chtěla) . Ano psycholog vám může v mnohém z vaších potíži pomoct, ale jen když sama budete chtít, objednáte se, a dovolíte jemu i sebe, aby "vám bylo pomoženo". Jinými slovy , až budete sama rozhodnutá a chtít pracovat na svém životě-pustě se do toho.
Dobrý den, děkuji za dotaz. připojuji se ke kolegům, to co popisujete, neustálý strach a výkyvy nálad, musí být pro Vás každodenně náročné, obtěžující a tížívé. Je tedy na Vás zda vyhledáte pomoc, dodáte si odvahy, risknete důvěru a pustíte se do práce na sobě. S pozdravem M. Sz.