Dobrý den, mám dotaz ohledně našeho syna. Dnes jsem byla na 3leté prohlídce u dětské lékařky, která

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
mám dotaz ohledně našeho syna. Dnes jsem byla na 3leté prohlídce u dětské lékařky, která nám dala doporučení k dětskému urologovi, jelikož synovi nejde přetáhnout předkožka, jen malý kousek. Syn močí volně bez potíží, nemá žádné zarudnutí nebo problémy, ale lékařka byla názoru, že ve 3letech by měla předkožka jít zcela stáhnout a obává se, že jde o fimozu. Dočítám se různorodé názory, kdy někdo nabádá nechat to na přírodě a řešit to v pozdějším věku a naopak někde se dočítám o řešení obřízky. Samozřejmě bych chtěla pro syna to nejlepší a např. něco nezanedbat, tudíž jak bych měla v této situaci postupovat. Děkuji.
Dobrý den, paní doktorka má nejspíše pravdu že by syna měl vidět urolog. Problém s obtížným přetahováním předkožky je vhodné vyřešit do nástupu do kolektivního zařízení - z důvodů hygienických ale i psychických /děti se rády porovnávají atp./. Obřízka je až krajní řešení, kdy není jiná cesta. Pokud máte zájem objednejte se u sestry a domluvíme se osobně. Jsem s pozdravením a s přáním dobrého roku 2019 dr. Černý