Dobrý den. Mám dost vysokou hodnotu sedimentace. Do jaké naměřené hodnoty se léčí a jak se léčí? A k

1 Počet odpovědí:
Dobrý den. Mám dost vysokou hodnotu sedimentace. Do jaké naměřené hodnoty se léčí a jak se léčí? A když se neléčí, protože lékař je vůči vám laxní, může to něco způsobit? A snad mi odpovíte ještě na jednu otázku, prosím... Když mi PL nechce vypsat žádanku ke specialistovi, mohu k němu, tomu specialistovi, zajít sama bez doporučení? A ještě jedna... Proč v dnešní době, v době jednadvacátého století, kde je spousta možností, jsou lékaři tak laxní vůči svým pacientům a odmítají jim pomáhat? Velice Vám děkuji. Krásný den.
Dobrý den, sedimantace jako taková se neléčí. Je jen ukazatelem toho, že se něco může dít. Záleží sice na její výši (např. 20 nebo 110) ale především na dalších, průvodních příznacích. Proč vůbec bylo vyšetření prováděno? A proč jsou lékaři laxní - úplně ošklivá odpověď je, že systém byl nastaven tak, že pojišťovny neplatí za rozpravu s nemocným, ale za výkon (provedení sedimentace). Ale to by bylo na dlouhý rozbor a každý by měl jinou odpověď. S pozdravem, Závadová