Dobry den, ma 3 leta dcera v podstate od narozeni trpi tezkym atopickym ekzemem s upornym svedenim,

2 Počet odpovědí:
Dobry den, ma 3 leta dcera v podstate od narozeni trpi tezkym atopickym ekzemem s upornym svedenim, hlavne v noci.Musime ji neustale hlidat, protoze se skrabe pri sebemensim neklidu a hlavne ve spanku. Samozrejme se leci u dermatologa, bere leky, masticky, upravili jsme stravu, atd...Velke vlny zhorseni stavu ma vsak hlavne v navaznosti na psychiku-je asi podvedomne citove velmi napojena na mne a asi hraje roli i potlacena zarlivost( ma jeste mladsi(10mes.) a starsi(5let) sestru a skrabanim se uklidnuje kdykoliv je nekde ve stresu-pri jidle u stolu, dokonce i pri sledovani pohadky, atd...)Je velmi citliva,casto si rika, ze chce pochovat,pomazlit v naruci, jist na kline,vecer a v noci usinat s nami...Jinak je ale dobre socializovana,v kolektivu a u babicek na hlidani spokojena...Poradte mi prosim, jak s ni pracovat a jak rozeznat jestli si jen nevynucuje pozornost a nerozmazlovat ji a zaroven nebyt neprimnerene prisna?Nekdy je opravdu tezke zachovat klid a bojim se,at ji svou nervozitou jeste vic netraumatizuji a nepopiram jeji podvedome potreby. Je dost tezke odhadnout kdy opravdu krici a skrabe se bolesti a kdy je to jen nauceny stereotyp... Mockrat dekuji za odpoved a preji at se Vam dari!
Dobrý den, nejsem sice dětský psycholog, ale řekla bych, že máte pravdu - atopický ekzém bývá psychosomatické onemocnění. Pokud je holčička ve stresu ze žárlivosti, je důležité, aby mohla mít důvěru v to, že ji máte rádi, stejně jako sestry. Podle mého názoru nemůžete nic pokazit, když budete laskaví a zároveň důslední. Když se jí hned nemůžete věnovat, klidně jí vysvětlete proč. Můžete také zkusit ventilovat za ní pocity, které ona třeba ještě neumí zformulovat. Například, když nejmladší sestřička pláče nebo jinak vyžaduje vaši pozornost, můžete říct: "Vím, že tě zlobí, že se ti teď nemůžu věnovat, protože malá pláče...". Povídejte si s ní. A doporučila bych také rozdělit pozornost mezi všechny tři sestry tak, aby každá měla pocit, že má každý den aspoň na chvíli jednoho z rodičů jen pro sebe. Jinak podle některých teorií bývají prostřední sourozenci "tmeliči" rodiny. :-)
Přeji hodně sil a držím palce.