Dobrý den, jsou to cca. 3 týdny, kdy jsem skončila v zaměstnání. Byla jsem v kanceláři jako obchodn

2 Počet odpovědí:
Dobrý den,
jsou to cca. 3 týdny, kdy jsem skončila v zaměstnání. Byla jsem v kanceláři jako obchodní referent a po 10 letech mi byla nabídnuta práce do skladu nebo výpověď. Na rozhodnutí jsem dostala ani ne 1 hodinu. Zvolila jsem výpověď, jelikož jsem byla z toho v šoku (ani mi nebyl udán důvod, v práci se mnou žádný problém nebyl). Stále mě přepadají pocity beznaděje a ani nejsem schopna si vybrat zaměstnání (nemám představu, co bych byla schopna vykonávat). Vrhla jsem se na domácí práce a rekvalifikační kurz (abych přišla na jiné myšlenky), ale z kurzu mám taky strach, že ho nedokončím. Byla jsem u obvodního lékaře a ten mi předepsal Neurol. Jelikož je návykový, tak jsem raději přešla na přírodní produkty. Abych vůbec fungovala, tak cca. už jeden týden přes den užívám Persen forte a na noc Prospan forte. Ani netuším, jak dlouho to mohu užívat. Okolí mi říká, že musím najít v sobě sílu, ale nějak si nevěřím. Prosím o radu. Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
zaujala mě reakce vašeho okolí - že v sobě máte najít sílu. Pro mě je vaše síla naprosto evidentní. Skončila jste náhle, po 10 letech v práci, a to tak, že jste se měla rozhodnout mezi dvěma nepříjemnými alternativami (skončit úplně nebo jít na podřadnou pozici, jestli to dobře chápu). Rozhodla jste se pro svobodnější variantu, která s sebou zákonitě nese velkou míru nejistoty.
Práce není jen zdrojem finančního zabezpečení (které když chybí, tak je člověk pochopitelně plný strachu, co bude), ale můžeme z ní čerpat i pocit sebehodnoty, užitečnosti. Je velmi náročné hledat práci ve stavu, kdy člověk prošel ponižující zkušeností a sám o sobě pochybuje. Mám pocit, že procházíte těžkým obdobím, v šoku ze ztráty dosavadní jistoty v podobě zaměstnání. V takovém období může člověk propadat pocitům beznaděje a méněcennosti.
Zároveň je to něco, do čeho se mnoho lidí umí vcítit, protože mají podobnou zkušenost. A to je, co bych vám doporučila - najít si spřízněnou duši v někom, komu důvěřujete. Nebo zkusit terapii, třeba bude stačit přijít párkrát, jen nabrat síly.
Je dobré nezůstávat v tom úplně sama, protože potom člověk může mít tendenci propadat svým černým myšlenkám. Možná je to v tuhle chvíli těžko uvěřitelné, ale chci ještě dodat, že projít takovouto krizí může být do budoucna i posilující.