Dobrý den, jsem v 7. týdnu těhotenství a vzhledem k hypothyreoze v rodině jsem si nechala jako samop

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, jsem v 7. týdnu těhotenství a vzhledem k hypothyreoze v rodině jsem si nechala jako samoplátce odebrat krev na vyšetření štítné žlázy. Výsledné hodnoty jsou TSH 3.77 uIU/ml, fT4 16.69 pmol/l, anti-TPO 7.66 IU/ml. Dle vyjádření laboratoře jsou hodnoty v normě, nicméně v 1. trimestru těhotenství se uvádějí nižší limity pro TSH, podle zdroje a použité analytické metody obvykle horni limit 2.5-3.8 uIU/ml. Je na místě kontaktovat endokrinologa, může uvedená hodnota TSH negativně ovlivnit těhotenství? Moc děkuji za odpověď.
Dobrý den, v I. trimestru jsou opravdu kritéria přísnější, bude jistě dobré, abyste se nechala vyšetřit endokrinologem, vezměte s sebou k vyšetření i výsledky z laboratoře. Objednat se můžete například do naší ambulance DiaVize.