Dobrý den, jsem student studující v Praze a mám nárazové psychické problémy. Někdy se mi stává, k

3 Počet odpovědí:
Dobrý den,

jsem student studující v Praze a mám nárazové psychické problémy. Někdy se mi stává, když je toho více ve škole, že mám představu, že když nezvládnu jednu věc, nezvládnu i ty ostatní a že vše půjde do kopru. V ten okamžik nemám chuť žít. Paradoxem je, že mi škola šla vždy dobře, spíše výborně, ale nemám dostatek sebevědomí, abych tuto skutečnost přetransformoval i do reálné spokojenosti v životě. Momentálně jsem v 1. ročníku magisterského studia, bakaláře jsem absolvoval s vyznamenáním. Dalším paradoxem je, že mám skvělé lidi okolo sebe, milující přítelkyni, báječnou rodinu, která mě ve všem podporuje. Ale nejsem spokojený ve vztahu k sobě samému. Chtěl bych být více uvolněný. Největší problém vidím v tom, že jsem buď velmi šťastný, anebo velmi nešťastný. A tato rozkolísanost nálad mě ubíjí a sráží k zemi ve vypjatých situacích. Abych byl přesnější, myslím tím vypjaté situace, které tak vnímám zejména pouze já. Okolí se s tím vypořádává lépe. Rovněž s problémem nedostatečného sebevědomí souvisí strach z vystupování před mnoha lidmi, zejména pro mě cizími. Chtěl bych vyhledat odbornou pomoc, která by se mnou tyto problémy konzultovala a poradila mi, jak se s těmito pocity vyrovnat. Jelikož jsem student, mé finanční možnosti jsou omezené. Mohli byste mi pomoci?
Dobrý den. Pokud máte finanční omezení, je možné výhledat odbornou pomoc v blízkosti vašeho bydliště, která bude na pojišťovnu, čili pro vás zdarma. Čekací doba a možnost pravidelných návštěv je však hodně omezená. Další z možností máte videa, či knihy jak se svými strachy pracovat, nebo využít placeného psychologa, který se vám bude věnovat.
Mějte krásný den