Dobrý den, jsem prvorodička v 37tt a v posledních týdnech jsem si všimla, že miminko má často šk

jsem prvorodička v 37tt a v posledních týdnech jsem si všimla, že miminko má často škytavku- aspoň 2x denně. Škytavku má skoro každou noc, když ležím na boku. Je možné, že je něco v nepořádku s pupečníkem? Měla bych se zkontaktovat se svojím lékařem? Děkuji Vám.

S pozdravem

Liliana
je to naprosto normální jev

Není třeba se znepokojovat.
Souhlasim s nazory kolegu
MUDr Ludek Fiala PhD MBA
Plod pije plodovou vodu a tak může být škytavka, je to v normě
Pocit "škaytání" může být také přenosem pulzu Vaší aorty přes dělohu - zkuste si zkontrolovat, jestli souhlasí s vaším pulzem.
Každopádně o podobných pocitech nebo vnímání aktivita plodu mluví spousta těhotných a nemá vliv na stav mimonka.