Dobrý den,jsem otec 13 roční dceri která před časem řekla mamce že se cejtí být klukem že se nechá v 18ti předelat atd.má to hodně naštudovaný z internetu ,začala se i oblíkat jako kluk přestala nosit naušnice ,že si koupí stahovací podprsenku aby ji nerostli prsa atd.Řekla to jen mamce mně to prej řekne časem no sme stoho hodně něšťastný já ješte musím dělat že nic nevým jinak by mamce (ženě) nic neřekla .poraďte co máme dělat .Když jsme hledali psychológa tak dou jen pro dospělé.Poraďte co máme dělat.Jihočeský kraj

Mgr. Klára Gajdušková, MA
Psycholog, Psychoterapeut
7 názor

Dobrý den, je myslím velmi dobře, že má dcera ke svojí mamince tolik důvěry, že se jí svěřila. Je také možné, že se ještě během dospívání její pocity a názor budou vyvíjet - může to být i forma vzdoru nebo o pokus o přivolání pozornosti. V každém případě, téma není lekhé pro nikoho z vás. Bylo by zřejmě užitečné, kdybyste o tom mohli muvit společně všichni tři. Možná, že to je nakonec i to hlavní ,o co dceři podvědomě jde - abyste se jí jako rodiče zabývali. Pomoci by vám mohl terapeut, který se věnuje rodinám. Držím palce Klára Gajdušková

Dobrý den, chápu Vaše možné pocity, může to být šok a může být velmi těžké k situaci přistoupit tak, abyste mohl mít pocit, že to je "správně". Předpokládám, že svou dceru velmi milujete a můžete cítit směs pocitů, rozpaky, strach vlastní, o dceru i z budoucích reakcí okolí apod. Možná Vám pomůže slyšet, že se takové příběhy dějí, že v tom nejste osamocený, že už více rodičů prošlo tím, co Vy. Že to může být obtížné, ale že to lze překlenout a že to neznamená konec světa. Ve své praxi jsem měla takový příběh, jen již dospělého muže, dříve ženy, který tím vším prošel (píši v mužském rodě, protože proměnou prošel). Jeho vyrůstání pro něj bylo nesmírně obtížné. Znám i opačné příběhy - kdy se muž cítil být ženou. Pokud byste se na mě chtěl obrátit, poradit se, poslechnout si, jak se situací naložili jiní před vámi, nebo jen sdílet své pocity, dveře máte otevřené. Můžete zvolit různé formy kontaktu. Myslím, že Vám pomůže cítit se lépe, budete-li mít více informací a rozhled možností, co dělat, jak k tomu přistoupit, případně i jak dceru podpořit. S velkou podporou na dálku, Veronika Neumannová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz