Dobrý den, je mi 47 let už rok mě bolí levá ruka od loktu až ke koncům prstů . Absolvovala jsem ji

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 47 let
už rok mě bolí levá ruka od loktu až ke koncům prstů .
Absolvovala jsem již několik vyšetření a doktoři pořád nevědí čím to je.
Vyloučily tenisový loket , karpální tunely , revma , zánět šlach .
Měla jsem sádru a ruka začala otékat a bolet ještě více .
Dále mi dali ortézu , ale k ničemu to nevedlo.
Byla jsem hospitalizována a podávali mi analgetické infuze po kterých přišlo asi sedmidenní zmírnění bolesti.
Dále následovalo vyšetření EMG u kterého byla bolest nesnesitelná a okamžitě nastal otok ruky . Doktoři nevěděli co se mnou tak mě poslali na Revmatologií . Po čekací době tří měsíců , bylo revma vyloučeno.
Nyní mě již bolí obě ruce .
Můžete mi prosím poradit na jakého specialistu se mám obrátit ??
Děkuji
Dobrý den,

příčin může být bohužel opravdu mnoho, dokonce ani nemusí být přímo v místě bolesti. Nevím, zda je to bolest tupá / vystřelující / apod., zda Vás to bolí neustále, i když je končetina v klidu, nebo se bolest objevuje po námaze/po klidu, příp. během/po konkrétním pohybu.

Co mě ale tak zatím napadá:

Dívali se Vám odborníci také na páteř, její pohyblivost, na držení těla, apod.? (fyzioterapeut, nebo třeba lékař v rámci revmatologického vyšetření?)

Nepíšete, jaká je Vaše profese - stálo by možná také zhodnotit, jak vypadá Vaše pracovní činnost, jak např. pracujete na PC (pokud pracujete), jak sedíte, jak manipulujete s různými předměty, jak vypadají Vaše pohybové stereotypy u činností, které provádíte často, atd. (ergoterapeut)

Když Vás vyšetřovali na revmatologii, byl tam nějaký problém s hybností?

Píšete, že je Vám 47, nepozorujete na sobě nějaké projevy klimakteria (menopauzy)? Hormonální změny mohou být také příčinou. S hormony souvisí také třeba funkce štítné žlázy, apod. - neměla jste s ní v minulosti nějaké potíže, popř. díval se Vám na ni někdo nyní?

Neznám Vaši anamnézu, nevím, zda nejste např. diabetička - potíže s nervy, apod. mohou někdy způsobit i metabolické změny.

Když čtu o těch otocích - dělali Vám vyšetření průchodnosti cév (např. Doppler, apod.)? Někdy může způsobit problémy například špatný cévní návrat (způsobený třeba útlakem prvního žebra).

Příčiny se také mohou skrývat v psychosomatice - psychika je s tělem hodně propojena a potíže se mohou objevit opravdu kdekoli (a oboustranně), i tam, kde by to člověk opravdu nečekal; znám případy, kdy to vyřešila třeba malá změna způsobu řešení některých situací nebo změna způsobu komunikace, práce s emocemi nebo uvědomění si, že je člověk v permanentním stresu (byť mírném), a nalezení způsobu odpočinku, změna životního stylu, vyřešení některých ("zapomenutých") hlubších nedořešených témat, ujasnění si svých priorit, atd. Oblastí tu je opravdu hodně a někdy opravdu stačí málo, malá drobnost, kdy si člověk pak říká "t-á-k-o-v-á blbost, a přeci jen!".

Držím Vám v (skoro už detektivním) pátrání palce a přeji, ať se Vám brzo uleví! KH