Dobrý den, je mi 24 let a trpím agrobii, nedavno jsem presla na prasky Zoloft.. Chci se Vás prosim zeptat zda na tu moji poruchu pomahaji? Beru je teprve 11 dni, a mam takovy divny pocit na nic se netesim nic me nebavi a mam v sobě tres, je toto normalni pri lecbe? Budu strasne moc ráda za odpověď, sem cela nervozni, nevim kudy kam tak zkousim toto, hezký den
nejlepší je poradit se o těchto otázkách s lékařem, který Vám Zoloft předepsal. Jako psycholog nemám takový přehled o medikamentech, ale pokud je mi známo, pro léčbu úzkostných poruch, mezi které patří i agorafobie (kterou máte zřejmě na mysli), se Zoloft běžně užívá. Nástup účinků většiny antidepresiv probíhá až za cca 2-3 týdny a během této doby se mohou některé příznaky i vystupňovat. Je tedy potřeba vytrvat a pokud by ani po měsíci nedošlo ke zlepšení, je na místě konzultace u psychiatra.
V léčbě úzkostných poruch je zpravidla nejvhodnější metodou psychoterapie. Pokud tedy zatím na terapii nedocházíte, doporučuji Vám se objednat - kombinace psychoterapie a farmakoterapie je zpravidla nejúčinnější.
Přeji Vám hodně zdaru!

Dobrý den, tohle by byla spíše otázka pro psychiatra - psycholog není lékař, přestože při práci s klienty trpícími úzkost i a depresemi se v otázce antidepresiv zorientovat potřebuje. Nástup účinku může být až 3 týdny a po přechodnou dobu se mohou objevovat vedlejší účinky léčby různého druhu, včetně dočasněho nárůstu neklidu - každopádně je třeba situaci konzultovat s lékařem, který Vám léky předepsal, speciálně, pokud by tento druh potíží pokračoval. Ale zpravidla je třeba počkat ještě nějaký čas, často vedlejší efekt léků pomine za pár dní - pokud by ale míra byla velmi omezující nebo nesnesitelná, je třeba lékaře vyhledat a léky vyměnit.
Moc držím palce!