Dobry den je mi 22 let. Jiz delsi dobu me trapi potize s mocenim. Pokazde kdyz jdu na wc trva mi delsi dobu nez zacnu močit,jako bych nepovolila sverace na moceni a pak se soustredim abych se dostatecne vymocila a snazim se co nejvic vymocit a tlacit.Skoro hned kdyz jdu z wc se mi chce znova,jako bych se poradne nevymocila a byla v mocovem mechyri zbytkova moc. Takze to ma za nasledek ze chodim na wc i po 20 minutach. Paleni ani rezani pri moceni nemam. Obcas me poboliva v podbrisku a zada,ale to spis prisuzuji zablokovani jelikoz leky na uvolneni vetsinou pomuzou a boli me i pri pohybu. Zpozorovala jsem i slabsi unik moci. Mam obavy abych nemela neco s mocovym mechyrem,ale trochu mi prijde,ze by to mohlo souviset s psychikou. Muzete mi prosim poradit. U lekare jsem zatim nebyla. Dekuju predem za odpoved

Dobrý den, na dálku těžko určit, co přesně stojí za Vašimi potížemi - může to být i kombinace několika faktorů. Léky na uvolnění míníte analgetika? Máte vypozorováno, v jakých situacích chodíte více na toaletu? Pokud jste na potíže trpěla již v minulosti, můžete být více náchylná k prochladnutí spodní části těla, pak je dobré preventivně myslet na teplo. Dále na některé osoby působí tak jako popisujete kofein - může to být obyčejná káva nebo takto na citlivé jedince působí i některé stimulanty pro sportovce (tzv. pre-workout - to je i moje zkušenost). Možná by stálo za zkoušku zakoupit si byliny pro podporu správné funkce močového ústrojí, výborně funguje kupř. lichořešnice, ale naleznete i různé směsi na podporu činnosti močového ústrojí a imunity. Pokud by do tří dnů nedošlo k úlevě po prohřátí nohou, zad a břicha, omezení nebo vyloučení kofeinu a užívání bylin, dojděte si určitě k lékaři pro vyloučení/potvrzení infekce. Psychika (stres, nervozita, strach) může také ovlivňovat frekvenci močení, proto je dobré pracovat na eliminaci případných stresorů a pravidelně relaxovat. Pokud by stres a napětí byly stálé a nedokázala byste se uvolnit, pak je možné, aby Vám pomohl i psycholog s touto oblastí. Pokud byste se chtěla na něco doptat, můžete tak učinit přes můj email. Ať Vaše potíže brzy odezní, se srdečným pozdravem, Veronika Neumannová

Psycholog, Psychoterapeut
5 názor
Praha

Dobrý den, jak píšete, může to souviset s psychikou, ale nemusí. Doporučuji obrátit se nejprve na lékaře - specialistu, který vyloučí fyziologické faktory, které by šly jednoduše léčit. Pokud se ukáže, že jde o komplexnější problém, můžete vyhledat celostního lékaře nebo odborníka, který se zabývá psychosomatikou. Existují již psychosomatická centra, kde spolupracují lékaři s psychology, terapeuty apod. Dokáži si představit, že to, co zažíváte je velmi nepříjemné a není snadné se o tom s někým bavit. Nicméně vaše tělo vám dává nějaký signál, že něco není v pořádku a potřebujete pomoct. Nemusíte na to být sama. Doporučuji tedy vyhledat odbornou pomoc. S pozdravem, Markéta Rozsívalová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz