Dobrý den, je mi 21 let a trpím atopickým ekzémem. Mám na to prášky, mastičky a to pořád dokola. Bo

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
je mi 21 let a trpím atopickým ekzémem. Mám na to prášky, mastičky a to pořád dokola. Bohužel nemůžu říct, že by mi to pomáhalo. Někdy je to v pořádku ale zrovna dnes se cítím jako kdyby mi hořelo tělo. Ani poslední dobou kvůli tomu nespím jak to svědí. Dnes jsem naspal jen 2 hodiny. Musel jsem omezit sportování, protože když se zpotím je to k nevydržení.
Přesto, že prášky beru jak mám a snažím se promazávat pokožku tak je to k ničemu. Dodržuji zdravé stravování, vypustil jsem všechno nezdravé a už nevím co udělat jiného a na kožním mi říkají to samé. Samozřejmě je to spojené i s alergiemi, to je mi jasné.
Jediné období kdy nemám takové problémy bylo když jsem byl na dovolené u moře. To mě netrápilo nic.
Tímto se chci zeptat jestli máte nějaké rady/tipy?
Mockrát děkuji a přeji hezký den.
Dobrý deň, ďalšia z celkom úspešných liečebných možností je napríklad balneofototerapia. Ekzém sa síce vyliečiť nedá, ale mnohým pacientom dochádzanie na procedúry uľaví a zmierni príznaky (niekedy i na niekoľko týždňov či mesiacov po ukončení). Odporúčam Vám nájsť si vhodné pracovisko, kde je táto možnosť a budete schopný dochádzať aspoň 3x týždenne (procedúra trvá cca 30min)
S pozdravom,
Simona Felšöová