Dobry den, je mi 20let. Jsem maminkou 18ti. Mesicni dcerky. Je to veliky raubir, je na me strasne fixovana, ale o to nejde. Po porodu to nejsem ja.. jsem strasne nervozni, vybusna, rekla bych, ze trpim nejakou velikou depresi... casto placu, nic me nebavi, chtela bych se zavrit a porad jen spat.. uz to zachazi tak daleko, ze to nemuzu nechat byt a musim to resit... jen nevim ke komu jit, psychiatr, nebo psycholog? A hlavne ke komu? (Cheb a okoli) budu moc vdecna za odpoved. Dekuji
Dobrý den, s dítětem se začnou objevovat a vylézat na povrch staré vzorce chování, které člověk nemá dořešené sám ze svého života. Tyto vzorce se ukazují a promítají skrze dítě, takže se pak rodič více vzteká, zlostí, nadává. Potřeba mít věci pod kontrolou a neselhat se dostane na level max a na základě toho člověk mění své chování. V podstatě jde o to, že jste taková byla i dřív, jen jste si toto chování neuvědomovala a dítě vám to více pomáhá vídět.
Začnetě pracovat na svých vzorcích.
To co popisujete není deprese a léky by vám myšlení a chování nezměnili.
Je potřeba na sobě začít pracovat u psychologa či terapeuta. Přeji hodně štěstí :)
Krásný den.

je moc dobře, že jste se rozhodla vyhledat pomoc. Myslím, že s podobnými problémy se potýká nejedna maminka, zvláště ta, která se chce svému dítěti věnovat na sto procent. Rozumím tomu, že potřebujete pomoct rychle, abyste mohla fungovat. To, jestli se s narozením dítěte u vás zvýraznily některé vzorce chování, které vám stěžují život, jak píše kolegyně výše, je otázka. Doporučila bych navštívit psychologa ve vašem okolí, který vám pomůže posoudit, co vlastně potřebujete, aby vám bylo lépe. Někdy může pomoci i dobrý praktický lékař, který by vám měl poskytnout kontakty na dané odborníky ve vašem okolí. Nebo krizové centrum. V Chebu a v okolí bohužel nikoho neznám, koho bych mohla doporučit. Přeji ať je líp a někoho co nejdříve najdete.