Dobrý den, je mi 19 let a přes 3 roky se potýkám s jistými úzkostlivými a depresivními stavy. Jsem v

2 Počet odpovědí:
Dobrý den, je mi 19 let a přes 3 roky se potýkám s jistými úzkostlivými a depresivními stavy. Jsem vyučená kadeřnice, a tuto práci i vykonávám. Ale mám strach pracovat s lidmi. Věděla jsem to už na škole, ale myslela jsem si, že to přejde. Problémy mám i s jinými věcmi ve svém životě a přemýšlela jsem, že bych kontaktovala někoho odborně znalého. Někoho, kdo by mi pomohl najít samu sebe a pomoc mi vyrovnat se se stresem. Nejdříve mě napadlo, že bych mohla kontaktovat nějakého odborníka, co se týče léků na úzkosti, ale nejlepší nejspíš bude to, když to s někým prvně prodiskutuji. Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den, taky Vás chci podpořit zajít o tom s někým mluvit. Líbí se mi Vaše odhodlání se svými potížemi něco dělat. Úzkostí a depresí trpí spousta lidí, jsou to potíže, které se dají naučit zvládat. Částečně pomůže pochopit, odkud se berou, kde jsme se to naučili, mít strach a úzkost, a částečně je to taky trénink - jak na strach méně reagovat, méně si s ním dělat starosti a pouštět se do věcí i přes to, že se bojím, že mě z toho i při tom třeba bolí břicho. Já sama trpím úzkostnou poruchou, která se nikdy nevyřeší, neodstraní, ale dokážu s tím žít. I když v něčem trpím víc než ostatní, tak jinde mi to slouží dobře, třeba jsem vnímavá k ostatním lidem. Hodně štěstí! Katka Matoušková