Dobrý den, je mi 19 let a přes 3 roky se potýkám s jistými úzkostlivými a depresivními stavy. Jsem vyučená kadeřnice, a tuto práci i vykonávám. Ale mám strach pracovat s lidmi. Věděla jsem to už na škole, ale myslela jsem si, že to přejde. Problémy mám i s jinými věcmi ve svém životě a přemýšlela jsem, že bych kontaktovala někoho odborně znalého. Někoho, kdo by mi pomohl najít samu sebe a pomoc mi vyrovnat se se stresem. Nejdříve mě napadlo, že bych mohla kontaktovat nějakého odborníka, co se týče léků na úzkosti, ale nejlepší nejspíš bude to, když to s někým prvně prodiskutuji. Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, za sebe určitě doporučuji zajít za psychologem - léky na úzkost nevyřeší příčinu potíží, která bude pravděpodobně někde ve Vaší minulosti. Může se jednat o strach z odmítnutí, negativního posouzení apod., které mají původ nejčastěji v minulosti v původní rodině. Vyřešením (zahojením emočního zranění) dojde k ústupu potíží, budete schopna se více uvolnit při kontaktu s lidmi - při uzdravení příčiny může strach také zcela odeznít - i to je možné. Nemusíte nikdy být hýřícím extrovertem (a bude to tak v pořádku), ale můžete se přestat bát. Rozhodně to stojí za to! Držím palce, Veronika Neumannová

Psycholog, Psychoterapeut
16 názor

Dobrý den, taky Vás chci podpořit zajít o tom s někým mluvit. Líbí se mi Vaše odhodlání se svými potížemi něco dělat. Úzkostí a depresí trpí spousta lidí, jsou to potíže, které se dají naučit zvládat. Částečně pomůže pochopit, odkud se berou, kde jsme se to naučili, mít strach a úzkost, a částečně je to taky trénink - jak na strach méně reagovat, méně si s ním dělat starosti a pouštět se do věcí i přes to, že se bojím, že mě z toho i při tom třeba bolí břicho. Já sama trpím úzkostnou poruchou, která se nikdy nevyřeší, neodstraní, ale dokážu s tím žít. I když v něčem trpím víc než ostatní, tak jinde mi to slouží dobře, třeba jsem vnímavá k ostatním lidem. Hodně štěstí! Katka Matoušková

Psycholog, Psychoterapeut
5 názor
Praha

Dobrý den, připojuji se k podpoře k nalezení pro sebe vhodného prostoru, kde své potíže řešit. Je zde hodně dobrých psychoterapeutů, kteří vám pomohou, nebojte se někoho oslovit. Držím palce, Markéta Rozsívalová

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz