Dobrý den, jako malá jsem byla v dětském domově. Pak sem se seznámila s přítelem, vše bylo krásný pa

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, jako malá jsem byla v dětském domově. Pak sem se seznámila s přítelem, vše bylo krásný pak se nám narodil syn kterému je teď rok a půl a od té doby co se narodil náš vztah klesá ke dnu... Udělala sem jednu velkou chybu za kterou mě teď on i jeho rodina nemají rádi, uvědomují si co sem udělala ale přesto vidim chybu v nich a ve všech v mém okolí... Nevím proč se to děje chci to změnit a potřebovala bych pomoc. Myslím si že mám poruchu osobnosti a bojím se co zase se stane... Chci to změnit a proto Vám píšu.. Zajímá mě jestli mám zajít k psychologovi nebo k psychiatrovi. Prosím o váš názor.
Děkuji
Dobrý den,

souhlasím s tím, co píše kolegyně, Doplnila bych, že výhodou, pokud vyhledáte psychiatra, je i to, že Vám může předepsat léky, pokud usoudí, že je to pro Vás vhodné. Na druhé straně, diagnozu může stanovit i psycholog. Nejdůležitější je, abyste mluvila s člověkem, ke kterému budete mít důvěru.

Prožít dětství v dětském domově je samo o sobě objektivně velmi těžké. Jedním z hlavních problémů dětských domovů je právě to, že děti často nejsou připraveny na reálný život jak v rovině psychosociální, v rovině mezilidských vztahů, tak v rovině praktických zkušeností. Máte plné právo vyhledat odbornou pomoc a není na tom vůbec nic špatného.
Moc Vám držím palce a přeji hodně sil.
Srdečně
Klára Gajdušková