Dobrý den,dnes jsem byla v nemocnici na akutním interním vyšetření. S podezrenim na plicni embolii

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,dnes jsem byla v nemocnici na akutním interním vyšetření.
S podezrenim na plicni embolii (bolave nohy,otok na prave noze,bolest zil na ruce,bolest na hrudi a dusnost.)
Jako prvni jsem sla na ekg,po vysetreni jsem dostala papir a na nem bylo napsano “Neuplna Blokáda pravého Tawarova raménka” jinak vse ok.
Doktorka mi o tom ani nerekla,ale me to vydesilo,nic vazneho to byl nemuze,pokud mi o tom nerekla,nebo?
Plicni embolie byla vyloucena,rentgen plic a srdce ok a krevni obraz taky.
Mirna hyperurikemie,jinak vse ok.
Bylo mi receno ze to je od zad a mela bych chodit na rehabilitace,ale neni to divne,kdyz me boli zily na rukou?
A otekaji nohy,respektive nemam zadne kotniky a v jednom mi krupe a preskakuje mi na hrudi?
Opravdu to nemuze byt ta Embolie nebo zanet zil k kdyz bylo v krvi vse ok???
Mam hrozny strach
Predem dekuji za odpoved
Stačí použít Google (i když účelnější by bylo zeptat se dotyčného lékaře) a za minutu zjistíte, že se inkompletní blokáda pravého Tawarova raménka běžně vyskytuje i u zdravých lidí :-) bolest žil na rukou nepatří k obrazu plicní embolie a hlavně když je vyloučená, tak je vyloučená :-) a když v krvi zánět nemáte, tak ho nemáte :-) zánět žil na rukou obvykle nebývá, a kdyby byl, měla byste okolí žíly hrozně teplé, červené, s tuhým otokem