Dobrý den.Chtěla jsem poprosit o radu jak postupovat,pokud má máma psychické potíže a odmítá návštěv

2 Počet odpovědí:
Dobrý den.Chtěla jsem poprosit o radu jak postupovat,pokud má máma psychické potíže a odmítá návštěvu lékaře.Mámě je 72 let a během posledního měsice,možná dvou,se u ní objevily velké změny nálad,bludy,že ji někdo chce uškodit,vymýšlí další a další problémy kvůli kterým ji odsoudí a půjde do vězení...Nechová se tak stále,ale intervaly mezi normálním chováním a těmihle záchvati paniky se zkracují.Odmítá navštívit jakehokoliv lékaře.Ale to odmítala i za normálního stavu,takže to divný není.Jen,že tohle se bez odborníka zvládnout nedá a jak postupovat nevím.Děkuji za odpověd
Dobrý den,
zavolejte obvodnímu lékaři, který mám její kartu a domluvte se na možných řešeních. S ohledem na věk se může jednat o různé druhy onemocnění a máte pravdu, bez odborníka se to zvládnout nedá.
Přeji mnoho zdaru a síly.
Barbara

Odpověď – online konzultace

Potřebujete-li odbornou radu, rezervujte si online konzultaci. Specialista Vám dobře poradí i na dálku.

Zobrazit profily specialistů Jak to funguje?
Dobrý den.
Píšete o změnách, které pozorujete v psychickém stavu vaší mámy. Možná si vy sama dokážete vybavit, jestli nějaké změny neproběhly také v její (anebo vaší společné) životní situaci. Pokud se "bludy" neprojevují stále, můžete zkusit zeptat se v období zlepšení, na to jak se ona sama celkově cítí, dát jí příležitost, aby ona sama zhodnotila, jak poslední týdny a měsíce prožívá, co se s ní děje. Většinou bývá užitečné nejprve vytvořit prostor pro sdělení zkušeností a pocitů druhého člověka a teprve potom nabídnout svá pozorování a postřehy. S přesvědčováním k návštěvě lékaře proti vůli mámy je to opravdu velmi složité. Zdraví Jiří Chvála

Stále hledáte odpověď. Položte další dotaz

  • Vaše otázka bude publikována anonymně.
  • Vytvořte jednu jasně formulovanou otázku a buďte struční.
  • Otázku obdrží specialisté na tomto webu. Nikoliv pouze jeden konkrétní lékař.
  • Tato služba nenahrazuje konzultaci se zdravotníkem. Pokud máte potíže nebo akutní problém, navštivte svého lékaře nebo pohotovost.
  • Otázky týkající se konkrétního případu ani žádosti o druhé stanovisko nejsou povoleny.
  • Ze zdravotních důvodů nebudou zveřejněna žádná množství ani dávky léků.

Tato hodnota je příliš krátká. Měla by mít __LIMIT__ znaků nebo více.


Zvolte si odbornou specializaci lékařů, kterým chcete položit otázku
Použijeme ho k oznámení odpovědi. Nebude publikován online.
Veškerý obsah publikovaný na portálu ZnamyLekar.cz zejména Otázky a odpovědi, má pouze informativní charakter. Internet nepředstavuje plnohodnotnou náhradu lékařské péče poskytované specialistou.