Dobrý den.Chtěla jsem poprosit o radu jak postupovat,pokud má máma psychické potíže a odmítá návštěv

2 Počet odpovědí:
Dobrý den.Chtěla jsem poprosit o radu jak postupovat,pokud má máma psychické potíže a odmítá návštěvu lékaře.Mámě je 72 let a během posledního měsice,možná dvou,se u ní objevily velké změny nálad,bludy,že ji někdo chce uškodit,vymýšlí další a další problémy kvůli kterým ji odsoudí a půjde do vězení...Nechová se tak stále,ale intervaly mezi normálním chováním a těmihle záchvati paniky se zkracují.Odmítá navštívit jakehokoliv lékaře.Ale to odmítala i za normálního stavu,takže to divný není.Jen,že tohle se bez odborníka zvládnout nedá a jak postupovat nevím.Děkuji za odpověd
Dobrý den,
zavolejte obvodnímu lékaři, který mám její kartu a domluvte se na možných řešeních. S ohledem na věk se může jednat o různé druhy onemocnění a máte pravdu, bez odborníka se to zvládnout nedá.
Přeji mnoho zdaru a síly.
Barbara