Dobrý den, Chtěla bych na vás obrátit s otázkou popřípadě názorem nebo zkušenostmi. Moje situace s

1 Počet odpovědí:
Dobrý den,
Chtěla bych na vás obrátit s otázkou popřípadě názorem nebo zkušenostmi. Moje situace se má tak, že jsem v 10 měsících prodělala 2 operace kolene, poprvé se řešil utržený křížový vaz, který se zoperoval, po 10 měsících následovala reoperace (stal se mi další úraz) a plastika s dárcovským štěpem, k tomu mi v koleni zůstal meniskus s malou prasklinkou. Byla jsem vrcholový sportovec.. (7-12 tréninků/týden), dělala jsem sport, který je hodně náročný právě na kolena a rotace v nich, kontaktní, hodně nečekaných pohybů, je tam velké riziko toho, že kdybych se vrátila můžu si vaz utrhnout kdykoliv znovu, tudíž riziko 3. operace, což mi příjde šílené. Druhé poškození vazu se mi stalo právě při návratu k tréninku. Moje otázka zní, myslíte si, z lékařského hlediska, že je tady ještě nějaká malá možnost znovu dělat vrcholový sport nebo je to pro koleno moc velký risk. Jaký je váš názor? Předem děkuji za odpověď, přeji krásný den.
Dobrý den, malá možnost, s ortézou a po řádně vedené rehabilitaci na posílení stabilizátorů kolene, zkusit dělat vrcholový sport tu je, ale je to pro koleno velký risk.

S pozdravem

Josef Reiter