Dobrý den, často mě píchá u srdce až se musím zastavit a pomalu dýchat... Ale někdy ani to nejde. Ok

1 Počet odpovědí:
Dobrý den, často mě píchá u srdce až se musím zastavit a pomalu dýchat... Ale někdy ani to nejde. Okousávám si tváře zevnitř a strhavam si kůži u nehtů. nevím co mám dělat :/ je mi 16 let
Dobrý den.
Na začátek bych ráda ocenila, že jste se rozhodl udělat první krok směrem ke změně – napsal jste do poradny a hledáte informace k tomu, co se Vám děje. Bohužel, v online prostředí je velmi těžké určit, zda Vámi popisované situace vůbec spolu souvisí. Mohou být projevem úzkosti, ale nemusí. Pokud chcete udělat další krok k změně, možná byste mohl zkusit následující: sledujte situace, kdy byste čekal, že to přijde, ale nestalo se tak. Nebo si můžete najít na internetu relaxační cvičení (např. dechové cvičení), zkoušet si je, a poté sledovat co se díky nim zlepšuje (nebo alespoň zůstává stejné). Tyto malé experimenty Vám mohou pomoci určit, co Vám pomáhá a poté toho můžete dělat víc. Pokud byste měl zájem můžete zkusit využít služby pedagogicko-psychologické poradny nebo kteréhokoliv psychologa. Mohou Vám pomoci, aby se tyto situace ve Vašem životě objevovali stále méně (minimálně to kousání a strhávaní kůže). Držte se! S pozdravem Váš psycholog v Brně – Mgr. Alžbeta Štefancová (ASpsycholog.cz)