Dobrý den , bude mi 30 let a potřeboval bych nějaký kontakt na Ostravsku na empatického, milého psychologa/psycholožku či psychoterapeuta/psychoterapeutičku. Před rokem a dvěma měsíci jsem úspěšně absolvoval šestiměsíční léčbu závislosti na hypnotikách a benzodiazepinech a nyní poté, co jsem se rozešel s přítelkyní a odstěhoval se od ní, mám podezření, že v tom začínám "lítat" znovu. Rozjely se mi neuvěřitelné bolesti zubů, na která musím brát až 8krát denně analgetika a odsud je už jen krůček k silnějším lékům na předpis. Nepopírám že bolesti zubů mohou být psychosomatického původu. Navíc na sobě pozoruji dlouhodobou únavu, vyčerpání a úzkostné stavy. Nedokážu se na nic soustředit déle než pár hodin a zůstat tak aktivní, takže jakmile nastoupím do jakékoliv práce, brzy mě z ní vyhodí. K tomu trpím silně protichůdnými pocity, kdy něco dělám, ale myslím tím pravý opak. Například uplně netuším proč jsem se vlastně odstěhoval od přítelkyně, když teď nikoho nemám a jsem uplně sám.
Budu vděčný za Vaši odpověď, děkuji.
bohužel neznám terapeuty v Ostravě.

Ale co byste udělat mohl, je kontaktovat Adiktologickou kliniku v Praze, mají i on-line poradnu. Závislost je obvykle "jen" důsledkem duševní nepohody. Nikdo se nerozhodne jen tak být závislý. Poradna Vám pomůže zmírnit symptomy závislosti a doporučí i vhodný postup, jak úspěšně pracovat s hlubšími vrstavmi vaší osobnosti.

Bohužel Vám zde nemohu dát přímo https odkaz na kliniku, ale hravě to vygooglujete. Hledejte klíčová slova "Adiktologie" a "Klinický provoz"

Držím palce
Klára Gajdušková

Dobry den, ani ja nikoho osobne neznam v Ostrave, ale kouknete na web ceske asociace pro psychoterapii, zkratka je cap a tam je seznam psychoterapeutu po cele CR. Navic, moc hezky pisete o sobe a je videt, ze mate nahled na svou zavislost a pokracovat ve sve praci na sobe je plne na miste. S pozdravem M. Szabo
Zdravím a posílám odkaz na seznam České asociace pro psychoterapii czap.cz - kategorie pro veřejnost.

S pozdravem
Jarolímek

Dobrý den, podle Vašeho popisu tu bude problémů více a chtělo by to komplexní práci, jak už psali kolegové. Bude potřeba zaměřit se nejen na sklon k závislosti - zde se mi mmch. v praxi osvědčuje nejlépe alternativní léčebný přístup, stejně jako v případě činností a jednání, které vlastně nechcete. Dále bude pravděpodobně vhodné pracovat s Vaší minulostí, s příčinami úzkostí atd. Osobně neznám ostravské terapeuty, ale vím, že někteří mí klienti jsou také z Ostravy. S pozdravem Mgr. Lada Skulilová, psycholožka, terapeutka