Dá se rehabilitační metodami léčit roztroušená skleróza s parkinsonským syndromem? Myslím tím hlavně

4 Počet odpovědí:
Dá se rehabilitační metodami léčit roztroušená skleróza s parkinsonským syndromem? Myslím tím hlavně problémy s chůzí
a rovnováhou.
Dobrý den,
rehabilitace bohužel v tomto případě příčinu nemoci cíleně ovlivnit nedokáže, ale je schopna do jisté míry úspěšně pracovat se symptomy (jednotlivými příznaky) nemoci, podpořit kompenzační mechanismy a upravit tak pohybové vzory/stabilitu. Je to ale práce dlouhodobá. Zdraví Jan Novák