bolestivé akné

1 Počet odpovědí:
Dobrý den pane doktore.

Už skoro 1,5 roku mně trápí bolestivé akné. Minulý rok jsem navštívila kožní lékařku a celý rok mně léčila antibiotiky ( 4 různé druhy ).Vždy se to zlepšilo, vyléčilo, ale po dobrání léků se akné opět objevilo. Dokonce jsem i vysadila antikoncepci, ale to také nepomohlo.Jsem z toho nešťastná , je mi 41 let. Lékařka vůbec nezjišťovala příčinu ( rozbor krve a podob. )
Dokážete mi prosím pomoci ? Děkuji Martina
dobrý den, akné bývá především způsobené hormonální dysbalancí, podílet se může i stres a nevhodná kosmetika. Z odběru krve se dá zjistit jen hormonální profil, ale ani to se nemusí vždy prokázat i když akné klinicky je. navíc vyšetření hormonálního profilu indikuje bude gynekolog nebo endokrinolog. Dopor. zkusit kosmetiku Bioderma řadu sebium micel. vodu, Sebium Global na noc, Sebium Global Cover na den a celk. užívat pupalku dvouletou - preparát Fin Glandincaps 3 měsíce v dávce 2-0-2, dále 1-0-1 dlouhodobě. S pozdravem M.Junášek