MUDr. Olga Janišová

Ostatní Více

České Budějovice 1 adresa

MUDr. Olga Janišová s.r.o.
Senovážné nám. 2, České Budějovice

Zobrazit ostatní profily ostatní v okolí

V roce 2010 jsem sama od sebe ve22 letech v rámci prevence přišla za paní doktorkou na vyšetření ultrazvukem, které jsem zaplatila(mám větší prsa a nebyla jsem si jistá některými útvary). Při vyšetření paní doktorka vytřeštila oči "proboha, tohohle jste si nevšimla?!" s tím, že mám v prsu útvary - největší měl 4 cm!!!. Už to mě vyděsilo, ale následovalo něco mnohem horšího. Na mé dotazy, o co se může jednat a zda proběhne nějaké další vyšetření, biopsie apod. odpověděla, že to nemůžeme vědět, když útvar dlouhodobě nesledujeme a že mám přijít za půl roku, kdy se uvidí! Šla jsem tedy domů s tím, že mám v prsu 4cm bulku a nevím, zda je zhoubná a že se vše dozvím až za půl roku.
Po půl roce při velmi zběžné kontrole, i přesto, že byl objeven kromě již existujícího, další údajný Fibroadenom, mě poslala opět domů s plánem další kontrolu za půl roku. Při 3. kontrole se stalo to samé a výsledkem je naprosto TOTOŽNÁ zpráva se stejnými rozměry.
V červenci 2013 jsem změnila doktora - Breast Unit Prague v Hájích, kde mi útvar se zhrozeným obličejem přeměřili na více jak 5cm, okamžitě něchali udělat trojitou biopsii a následovalo objednání na chirurgii. Výsledek operace bude 100% viditelný, takže ji musím zkombinovat s plastickou chirurgií. Doktoři, kteří mě prohlíželi se vždy zhrozeně ptali, kdo proboha, mě hned neposlal s takto velkým útvarem ihned na chirurgii(odstranění doporučeno od 2-3 cm, rozhodně ne více!). Sama zvažuji stížnost.
Biopsie není nikdy 100%, celková biopsie celého útvaru se provádí až po jeho vyndání a mnohdy následuje zjištění, že přeci jen část byla zhoubná a pacientce toto zachrání život.
Minimálně tuto bych od paní doktorky očekávala, když pominu fakt, že kvůli její laxnosti budu mít zřejmě trvalé následky, doufám tedy že jen estetické.

Paní Mudr Janišová,je jednička ve svém oboru.Přístup velice pěkný.Jde o to,umět pacientovi říci pravdu o nemoci s řádným vysvětlením.Odcházela jsem smutná,z výsledků vyšetření,ale bez paniky a strachu.Za vše patří paní Mudr Janišové,můj veliký dík.Červená A Prachatice

Praktickým lékařem jsem byla odeslána na ultrazvukové vyšetření z důvodu nálezu boule pod pravým podpažím. Nejprve jsem byla odeslána zdravotní sestrou do ordinace, ve které byl ještě předchozí pacient - muž (již jsem nebyla oblečena), následovalo vyšetření paní doktorkou, které bylo velmi neosobní. Sdělila jsem své subjektivní pocity - citlivost podpaží, mírná bolest, pocity na omdlení. vyšatření bylo negativní s tím, že to bude nejspíš tuková bulka.Paní doktorka mi následně sdělila, cituji :"Tohle bych teda vážně neřešila." Nechci hodnotit její odbornost, ale přístup k pacientům by stál za zamyšlení. Sama se ve zdravotní oblasti pohybuji, a proto tomu nerozumím. Ze všech stran je slyšet, jaké mají zdravotníci nízké platy, ale již nikdo neřeší, zda si zvýšení mezd objektivně všichni zaslouží.

Taky jsem byla před pár lety pořádně vyděšená a nelíbil se mi takzvaný neosobní přístup. Ale dneska už spíš doceňuju profesionalitu a preciznost paní doktorky. Ať si je třeba psí čumák, hlavně že má ostříží oči. To zachraňuje životy a pro to na ni nedám dopustit. Paní doktorce děkuju za každý nový den, do kterého se probudím. Za pár dní tam opět jedu na kontrolu, ne že bych se nebála, ale jdu s důvěrou, že jsem v nejlepších rukách a že kdyby něco, paní doktorka to nepřehlídne. Eva

Na vyšetření preventivní jdu potřetí, zatím jsem Mudr. Janišovou neviděla, protože žádný problém nemám (bohudík).
Přístup sester dobrý. Novotná Č. Budějovice

Milá,lidská i pri vyřknutí té nejhorší diagnozy.Dokáže vše vysvětlit tak,že člověk nepropadá panice.Moc jí za to děkuju.