Husova 1747, Pardubice, Pardubice
Veterinární klinika sp. pro choroby oční

Umístění: Veterinární klinika sp. pro choroby oční Operace šedeho zákalu u pejska.

Moc děkujeme za dobře provedenou operaci šedého zákalu a opravdu vřely přístup od MVDr. Jiří Beránek a personálů. Operace proběhla v říjnu 2018. Díky operací a panu doktoru který všechno pěkně vysvětlil, pes vidí na jedno operované oko a omládl o několik let, protože před operaci už narážel do nábytku. Všem doporučujeme. Suchdol na Odrou. Jezerská Iveta

Umístění: Veterinární klinika sp. pro choroby oční postupné slepnuti toy pudlika

Dobrý den všem, kteří se rozhodují, kam se svým slepnoucím pejskem.
Všem pana doktora Beránka doporučuji, byla jsem tam se svou pudličkou 11.9.2018.

Pan doktor má velice lidský přístup a mne mile překvapil.
Po vyšetření měl sice pro nás špatnou zprávu, protože oční vada mé pudličky Arletky je bohužel neoperovatelná.

Pan doktor mi vše vzorně popsal, vysvětlil a s politováním řekl, že ho to moc mrzí, ale že nám pomoci nemůže. Zpráva je strašně bolestivá, ale umí vysvětlit jak s hendikepem pracovat a dál žít krásný život. Já jsem sice smutná, že mi Arletka postupně oslepne, ale jsem nesmírně ráda, že mi žije a ještě spolu zažijeme spoustu krásných okamžiků. Přístup všech je opravdu velice profesionální a lidský.
A proto v rozhodování kterého doktora si vybrat doporučuji pana MVDR Beránka. Přeji všem zdravé a šťastné miláčky. Teprtová Iveta

Umístění: Veterinární klinika sp. pro choroby oční Očička

S panem Beránekm jsem vůbec nebyla spokojená, přijela sem tam s 5měsíčním kocourkem Kanadský Sphynx, měl problémy s očičkama vůbec neviděl, pak vet udělal všechna potřebna vyšetření, řekl nám. Že má kocourek zánět v očičkách že se mu to dostalo i do těla, ale že nasadíme ATB a kocourek bdue v pořádku, poslal nás domů, každý den sme jezdily k našemu vet na injekce, dostával prášky (oblbováky) to nám ale pan Beránek neřekl, věřila sem mu a nekontrolovala si to, kdyby to věděla nikdy mu ten prášek nedám. Měly sme přijet za 2týdny na kontrolu, bohužel mi kocourek po týdnu zemřel.Když sem přišla jednoho dne domu z práce kocourek mi ležel na zemi ve své vlastní moči, měl staršně veliké břicho, byl nažloutlý-nemoh se postavit. Okmažitě jsem snim jela na veterinu do Heřmanova Městce, kde mi řekli že navrhují poslat ho na druhý břech, byla sem překvapená, v živote by me nenapadlo že muj 5měsíšní miláček mi odejde takto brzo :/ u pana beránka jsem byla, řekl že je to jen zánět, bral mu krev, dělal mu testy a řekl mi že je vše krom toho zánětu v pořádku, a že to bude dobré že máme přijet potom na kontrolu. Bohužel kontroly už se nedožil :( jsem stoho zhroucená a nemůžu se stím smířit, jsem přesvěčená že pan Beránek musel vědět, nebo alespon tušit co kocourkovi je a měl se na to zaměřit, ne nás poslat domů z pocitem že má jen nějakou infekci, měl nám říct že má smrtelnou nemoc a sažit se nám nějak pomoc. Panu Beránkovi jsem psala email, kde jsem prosila o vysvětlení proč takto postupoval.. proč.. do ted jsem se odpovědi nedočkala. Neříkám že je to špatný doktor, ale co vím tak to že už k němu nikdy se svým zvířátkem nepojedu.

Umístění: Veterinární klinika sp. pro choroby oční šedý zákal u psa

K panu doktorovi jsem šla se svým šestiletým psem, kterému se udělal šedý zákal na pravém oku. Nejprve jsme byli na vyšetření v Praze a poté jeli na operaci do Pardubic. Pan doktor je naprosto skvělý. Všechno vysvětlí, je ochotný a příjemný. Ted jsme necelé dva měsíce po operaci šedého zákalu a oko je naprosto v pořádku. Všem můžu jen doporučit, jinam bych už na oční se svým pejskem nešla.

Dobrý den, každý může mít s MVDr.Beránkem Svou zkušenost. Já mám tu nelepší. Byla jsem u pana doktora s Kocourem který měl nekrózu oka po poranění při dovádění venku. Nejen že mě pan doktor přijal hned následující den ač měl plno ale i v brzké době naplánoval operaci. Vše potřebně vysvětlil před zákrokem i po zákroku. Když jsem mu volala vůči dotazu když sem si nevěděla rady vše vysvětlil, při planém poplachu že se mi očko nelibí mě hned druhý den přijal bez jakékoliv poznámky, očko prohlédl vysvětlil že je to v pořádku , Vždy se Kocourovi věnoval 100% vždy s úsměvem, vstřícný, milý a kocour se k němu ani nebál odborník na svém místě .Uzdravil kocourovy oko o které by časem přišel a za to mu jsem vděčná a patří mu velké děkuji jak jemu tak i jeho personálu
Dvořáková s Maxem

Vyhýbejte se tomu to " doktůrku" Beránku. Jde mu jenom o vaše peníze. Vaše zvířátko je mu ukradené. po jeho zákroku a následných opravách jeho chyb, náš kocourek přišel o oko. Moc jemu přeji prázdnou ordinací.
Řezník nezodpovědný a kalkulačka. Když se dozvěděl, že má průser, tak přestal brát telefon a schovával se za asistentky. Uvažuji, že podám na něj trestní oznámení, Kocourek, ale zůstane už s jedním očičkem.
Hollerová

Chtěla bych moc poděkovat MVDr.Jiřímu Beránkovi Ph.D. a personálu veterinární kliniky v Pardubicích.Operoval naší 11-ti letou fenku pražského krysaříka luxaci čočky.
Po předběžném vyšetření nám pan doktor vysvětlil jak bude operace probíhat a co můžeme od tohoto zákroku očekávat.Nebýt jeho skvělé práce, přišla by naše psí babička o očko.
Při dodržení následné pooperační péče, která už spoléhá na důslednost majitele, se naší Kačce očko uzdravilo a nemuseli jsme jí ho nechat úplně vyjmout-což by jinak hrozilo. Během pooperační domácí péče jsem pana doktora telefonicky kontaktovala na jeho mobil, který je uveden u ordinačních hodin. Telefon mi okamžitě zvedl a poradil v další léčbě.
Ještě jednou dík za lidský i krásně zvířecí přístup, za výborně odvedenou práci. Mohu jen doporučit těm, kteří váhají. My jsme s výsledkem spokojeni.
Dana Daňková - Přerov.

Této klinice se vyhýbejte.Díky paní doktorce jsem přišla o mého milovaného pejska.Šla jsem tam s bouličkou na noze na odstranění a domů jsem si vezla pejska po narkóze v tak žalostném stavu že jsme ji nemohli probrat.Pak se jí rozjeli epileptické záchvaty v takovém množství že prášky nepomáhali a za 14 dní po operaci jsem musela dát Vanesku uspat.Paní doktorka měla dát pejskovi inhalační narkózu ale z nějakého důvodu nedala a normální narkóza ji ublížila. Pro mě je to obrovská ztráta a bolest.

Dr.Beranek mi byl doporucen az na Slovensku, kde jsem adoptoval slepeho psa. Existovala urcita nadeje, ze jedno oko lze zachranit, a proto jsem se obratil na pana doktora s prosbou o pomoc. Pan doktor naseho psa vysetril a oznamil mi, ze na jedno oko, kde ma momentalne sedy zakal, BUDE po operaci videt. Mel jsem radost a s operaci jsem souhlasil. Jeste asi 5x jsem se ujistil, ze pes bude videt a pan doktor mi toto vzdy, bez vahani, potvrdil. Nicmene po operaci pes nevidi. kapeme mu kapky uz od 2.12.2015, cpeme do nej prasky a nic. Pan doktor provedl 1 kontrolu po ca. 14 dnech s tim, ze PES VIDI URCITE ALESPON KONTURY. Chyba, pes nevidi. Rekl jsem doktorovi, ze pes narazi do nabytku, odpovedi mi bylo, ze urcite vidi alespon kontury. Proste pan doktor si vytvoril svoji mantru, kterou neustale opakuje, presne podle hesla, ze 100x opakovana lez se stava pravdou. Jednoduchy test: ve tme oslnim psa baterkou. Zadna reakce=slepota, leknuti, mrknuti, odvraceni hlavy=reakce na svetlo, tedy alespon urcita forma videni. Je mi jasne, ze mi dr.Breanek nikdy nerekne objektivni informace a zadat ho o pokracovani lecby, kdyz preci "pes vidi alespon kontury", jaksi nelze. Pokud by pokracoval v lecbe, priznal by, ze pes nevidi. Obratil jsem se na jineho odbornika, ktery naseho psa prohledl a konstatoval, ze nevidi, nicmene presnou diagnozu - napr. stav sitnice - nemohl stanovit, protoze v oku probihal zanet. Takze dal kapeme, dal jime prasky a cekame, az se zanet vyhoji. Pak se uvidi, ale ja uz jsem si dnes zcela jist, ze nas pes zustane slepy a cela akce s operaci byla jen utokem na moji kapsu. Nejspis to bylo tak, ze nejdrive onemocnela sitnice oka a nasledne pak nastal sedy zakal v cocce. Podle meho, laickeho, nazoru je sitnice v oku znicena zanetem, coz by mel ocni lekar poznat a upozornit na to, ze operace sedeho zakalu nic nevyresi. Pan doktor jinak absolutne nereaguje na maily. Tedy, na maily, tykajici se objednavek vysetreni a operaci, reaguje velmi rychle, ale na maily, kladouci otazky k nepovedenym operacim, NIKDO neodpovida. Ptal jsem se 3. den po operaci, kdy pes zacne videt, kdyz to bylo predem NAPROSTO BEZ PROBLEMU A JASNE, odpoved neprisla. Slovensky veterinar, ktery mi Beranka doporucil, mu taky neco napsal - zadna odpoved. Dokonce ani na dotaz vyse zminovaneho odbornika se nikdo neobtezoval odpovedet. Takze moje doporuceni: VYHYBEJTE SE DR. BERANKOVI OBLOUKEM. ABSOLUTNE NEDOPORUCUJI JEHO PECI. Nakonec jeste poznamka. Dr. Beranek ma zarizeni, kterym lze urcit, zda je sitnice poskozena a tim i, zda operace sedeho zakalu ma smysl. Nicmene u naseho psa tato metoda nebyla pouzita, asi proto, ze by prokazala zbytecnost operace (elektrody prilozene na oko snimaji napetove zmeny pri osvetleni a tim lze stanovit, jestli je sitnice funkcni a do jake miry). Jeste jednou pred Dr. Berankem durazne varuju vsechny, kteri nechteji zivit jeho pocetny personal a financovat jeho mercedes, zaparkovany pred ordinaci.

Děkuji MVDr. Beránkovi za profesionální přístup při ošetření oka u fenky Aji, ať již při operaci v Pardubicích, či na kontrole v Plzni. Vždy milý, usměvavý a odborník na svém místě. Ještě jednou děkuji.

4 odpovědí poskytnutých lékařem na otázky pacientů na ZnamyLekar.cz

• Dobry den,mam 11 rocnu fenku jorsirskeho teriera,ktorej akurat zistili sedy zakal a veterinar mi povedal ze s tym nic,nema to este pokrocile,berie cardalis na srdiecko,chcem sa ale opytat ci robite operacie laserom ako u ludi,alebo akou metodou pan doktor,dakujem za odpoved ,pekny den

Ano technika operace čočky je stejná u psů i u lidí a jedná se o tzv fakoemulsifikaci. To je odstranění jádra čočky ultrazvukem a následně je implantovaná nová čočka do stávajícího obalu čočky.

MVDr. Jiří Beránek

• Prosím, sdělte mi laskavě, zda skutečně SARD nedá léčit, zda slepota u pejska je již trvalá - jde o sklerozu jádra čočky. Moc děkuji

Luďka

Skleroza jádra čočky je nález běžný u starších pacientů a je fyziologický. Lze jej operovat v pokročilejších stádiích, pokud komplikuje zrakovou funkci. SARD je syndrom náhlé ztráty zraku a jedná se o zcela odlišnou problematiku. Tam je důležité zjistit etiologii a pomocí vyšetření funkčního stavu sítnice stanovit prognozu, která bývá u pacientů s SARD nepříznivá.

MVDr. Jiří Beránek