Sam. ord. lékaře spec. - genetika
K Olšině 193, Pardubice

Zobrazit ostatní profily genetiků v okolí

Umístění: Sam. ord. lékaře spec. - genetika Jiný

Zkušenost s paní doktorkou Bělobrádkou byla pro mě naprosto otřesná. Po ukončení těhotenství z důvodů genetické vady (po němž mě a manželovi byla odebrána krev, abychom vyloučili špatnou genetickou výbavu rodičů) jsme byla pozvána cca po měsíci k paní doktorce do ordinace, aby mi sdělila výsledky genetického vyšetření.
Při vstupu po mě požadovala těhotenský průkaz, který samozřejmě pacientka po interrupci nemá (nemusím vysvětlovat, jak citlivá situace je to po krátké době od zákroku), poté mi sdělila, že se výsledky vlastně někde ztratily, že neví, kde jsou a zda jsme s manželem na genetickém vyšetření - odběru krve -vlastně byli. Po druhém odběru uplynuly dva měsíce. Když se pídíte po výsledcích sestra Vás po telefonu tak setře, co vlastně chcete a že paní doktorka zavolá sama. Samozřejmě nevolala. Po delším "obtěžováním" a domáhání se výsledků z odběru mi paní doktorka zavolala, že je všechno v pohodě. Když jsme chtěla výsledky zaslat či si je vyzvednout, mi bylo sděleno, že já je přeci k ničemu nepotřebuji.....

....naprosto neempatický přístup....Paní doktorka by si měla uvědomit, kdo jsou její pacientky. Lidi, které zažívají obavy, strach, pocity beznaděje nebo ztráty.... Pokud máte jinou možnost, volte návštěvu jiného lékaře v oboru.

Doufám, že mi tuto osobu, nepřihraje žádná životní situace do cesty....

Byla jsem na screeningu v 1.trimestru i na triple testu a u obou jsem byla moc spokojená jak s objednáním, s jednáním personálu, tak s poskytnutými informacemi. Pokud jsem měla nějakou otázku, tak mi byla zodpovězena. Oba testy jsme měli v pořádku, takže nebyl důvod pro další test a nikdo mě do žádných dalších testů nenutil ani netlačil. Opravdu mohu jen doporučit.

Já tam musela z důvodu vývojové vady u miminka. Těhotenství bylo již ztracené ještě než jsme tam s přítelem šli. Nemůžu si nijak stěžovat, paní doktorka nám zařídila veškerá vyšetření abychom se dobádali toho proč se to vlastně stalo. Byla moc ochotná a lidská, snažila se povzbudit jak mohla a vše nám vysvětlit, abychom pochopili že za to nemůžeme a nikdo to nemohl ovlivnit. Byla jsem spokojená, i když bych raději aby to v lepší situaci, příště jistě vyhledám znova.

Výsledky trippl testů i prvotrim. screenningu mi sice vyšly dobře, ale protože je mi 39 tak mě k paní doktorce objednali z jejího popudu. Byla jsem z toho docela rozčarovaná protože se mi nechtělo chodit někam kam jsem se sama nehlásila a bála jsem se, že půjde o "klasickou zastrašovací masáž". Paní doktorce jsem proto zavolala, aby počítala s tím, že na konzultaci určitě nehodlám přijít. Rozhovor byl naprosto v pohodě, já ji vysvětlila, že riziko VV jsme pochopitelně museli zvážit před tím než jsme se pro těhotenství rozhodli a víme, že testy nejsou plně spolehlivé, navíc, že potrat z etických důvodů nepřijmeme. Ona byla opravdu milá a ujistila mne, že nemusím nikam chodit, že jde hlavně o to, aby každý věděl jaká rizika hrozí, a pokud my to už víme, je to opravdu na nás jak se rozhodneme.

Souhlasím se všemi negativními a slabými názory, mám stejnou zkušenost s touto paní doktorkou. Myslím, že by měla změnit obor, protože v tomto, který provádí se chová velmi neprofesionálně. Místo povzbudivých slov, se opravdu dočkáte jen nelibých názorů plných strachu o své nenarozené dítě. Nedoporučuji.

Navštívila jsem paní dr. Bělobrádkovou dvakrát s odstupem 6 let / poprvé v doprovodu manžela, podruhé sama/. Rozhodnutí o tom, zda máme podstoupit amnio nebo ne bylo vždy jenom na nás rodičích. Paní doktorka vysvětlila hodnoty, upozornila, co můžou špatné výsledky znamenat. Nikdy neříkala, že je něco definitivně špatně, nebo jsme nezodpovědní, pokud odmítneme odběr plodové vody. Dala nám čas na rozmyšlenou. Chovala se stejně pokud jsem tam byla sama nebo v doprovodu.
Než do ordinace vstoupíte, je dobré být připraven, že vám asi nic povzbudivého říkat nemůže, když se čísla nevešla do jejich kolonek. Každý si sám musí srovnat v hlavě , jestli chce mít jistotu za cenu nepříjemného zákroku nebo je vnitřně silný a věří bez důkazu.

Ordinaci paní doktorky jsem navštívila ohledně provedení prvotrim. screenningu, tak i tripple testů a následné konzultace. Přístup paní doktorky byl naprosto profesionální a současně lidský. Nemůžu souhlasit, že by mě paní doktorka, nebo kdokoliv z personálu nějak strašil. Naopak, bylo mi sděleno, že rozhodovat se budu jen já s partnerem. Určitě je paní doktorka velmi příjemná. Dle mého názoru, lékař výsledky provedených testů neovlivní, tudíž pokud tripple test vyjde s horším výsledkem a následný odběr plodové vody podezření na vvv vyvrátí, nemůže za prožitý stres rodičů právě lékař.... Ordinaci paní doktorky děkuji. V. A.

Bohužel musím souhlasit s negativními hodnoceními ordinace paní doktorky.
Byť provádí prvotrimestrální screening (údajně spolehlivější než tripple testy), který si klientka hradí sama. Tak i v případě dobrého tj. negativního výsledku, zbytečně dramatizuje i poměrně dobré výsledky následných tripple testů (které ovšem nedodá písemně) a najednou tvrdí, že ta NEJspolehlivější metoda je odběr plodové vody, "nenásilně" tak vsugeruje člověku, že pokud toto neabsolvuje nemá nikdy jistotu, že porodí zdravé dítě. Paní doktorce dle mne jde jen o peníze z množství zákroků a konzultací, přičemž jejich výsledky sama komentuje stylem "jistotu nemáte nikdy" a není je schopna doložit písemnou formou, vše probíhá pouze ústně.

paní doktorku jsme navštívili 2x-pozitivní rodinná anamnéza,a vždy jsme byli s jejím přístupem a péčí spokojeni,vše nám vysvětlila a do ničeho nenutila.

Naprosto neprofesionální přístup- zbytečné strašení těhotných maminek,že budou mít postižené dítě,o které se nezvládnou postarat.Pokud si s sebou vezmete manžela,tak si paní doktorka dává pozor-jinak od ní odcházejí zdeptané maminky!!!!