Liberec 460 07, Liberec

Zobrazit ostatní profily dětských psychologů v okolí

Jestli jsi patologický hráč a najdeš odvahu,Pavelčáka navštívit můžeš.3 roky abstinuji.
Při prvním setkání jsem ho chtěl zmlátit,smál se mým drahým špičatým botám,na které jsem byl tak hrdý.No uvidíš sám.

Ozdravení je šichta, ale krev, pot a slzy za to stojí.

Souhlasím s již vyjádřenými nározy, snad jen dodám, že se nechová slušně a je vulgárně agresivní. Jsou lidé, kteří tovří a lidé, kteří boří. Pan Pavelčák patří bohužel k těm druhým.

Pan Pavelčák má bezesporu velmi přesvědčivé dílčí výsledky. Avšak po roce terapie se nemohu zbavit dojmu, že se chová jak většina farmaceutických firem... nemoc se nesnaží uzdravit, ale pouze léčit a to co nejdéle, aby z toho bylo co možná nejvíce peněz. Takže Vám sice vyžene čerta, ale na jiné místo Vám nasadí ďábla, aby bylo s čím pokračovat. Mám i osobní zkušenost s jeho neprofesionalitou, kdy ve stejné věci v oblasti vztahu oběma stranám ve stejný čas radil naprosto rozdílné věci, a když jsem jej následně žádal o vysvětlení tohoto jeho postupu, nekompromisně mě v půlce konzultace vyhodil. Zpětně mohu jeho chování zhodnotit asi tak, že se skutečně do jisté míry chová jako guru, který byl obdařen nadpřirozenými schopnostmi a proto žije v silném přesvědčení své neomylnosti. Jste-li silná a obezřetná osobnost zjistíte, že cca 50% toho co říká a radí jsou bezesporu správné věci. V druhých 50% pak očekávejte manipulaci s cílem udržet si co nejdéle finanční příjem. Osobně si už neumím představit, že bych pana Pavelčáka někomu doporučil a ty, kterým jsem jej již doporučil budu muset varovat.

Paní Vrbasová (?), nezaměnujte, prosím, osobní zkušenosti za takzvané odporné útoky.

Jsem toho názoru, a nemusíte se mnou souhlasit, že zde popisované zkušenosti klientů nejsou útokem, spíše jen chabou obranou. Ale především jsou snahou předat ostatním své zkušenosti, jak těmto lidem, kteří byli přechodnou dobu v úzkých, pomohla či spíše nepomohla terapie pana Pavelčáka. Píši za sebe, ale doufám, že to mohu zobecnit.

Kdo se neocitl na životní křižovatce nebo v kritické situaci, nebude hledat terapeuta, aby se mu chlubil, jak dobře se mu daří. Když jste zdravá jako řípa, nepůjdete si lehnout do nemocnice. Nebo ano?

Paní Vrbasová, respektujte, prosím, cizí zkušenosti. Tolerance, slušnost, důvěra a empatie, to je něco, bez čeho se nedá stavět žádný kvalitní vztah, mmch. ani komunikace mezi terapeutem a klientem.

Nejsem si vůbec jistá, že vaše snaha pomoci panu Pavelčákovi mu prospěla. Nicméně nebudu předjímat, rozumný a moudrý člověk si úsudek o vás, potažmo panu Pavelčákovi, vytvoří sám, k tomu mne nepotřebuje.

Některé odporné útoky na pana Pavelčáka jen potvrzují úroveň jejich pisatelů.Takže vlastně taková malá ukázka charakterů on-line!Stáňa Vrbasová.

Své hodnocení jsem nepsal až tak pro Vás, kteří již máte s panem P. negativní zkušenost, jako spíš pro někoho, kdo ještě nemá žádnou, přemýšlí, jestli se na pana P. má obrátit a hledá názory a zkušenosti ostatních. Totéž jsem dělal já a našel jsem 11 hodnocení negativních a 1 pozitivní. Pak jsem se s panem P. setkal a napsal jsem druhé kladné.
Diskutovat nebudeme, není proč; neznáme se a předmětem tohoto webu je hodnocení lékaře, ne nás ostatních. Můj rod se má dobře a Darwin a pánbůh ať si myslí co chtějí.

Pane Petře, hezky jste se rozepsal :-) Proč tolik slov? Potřebujete přesvědčit ty, kteří již negativní zkušenosti mají? Nebo sám sebe?

Zmiňujete pokoru.

POKORA je totiž přesně to, co panu Pavelčákovi chybí.

Nadřazenost, která z pana Pavelčáka doslova prýští (on je přeci ten guru) opravdu není v tomto případě na místě a myslete si o mém egu, co chcete. Je to vaše svobodná volba.

Ono to není tak jednoznačné, obávám se. Absolvoval jsem s panem Pavelčákem seminář rodinných konstelací. Tedy ani individuální konzultaci, ani psychologickou poradnu; možná docela specifickou věc. I tak si myslím, že do zdejší debaty mám čím přispět.
Než jsem tam šel, procházel jsem si jeho web, několik dalších věnovaných rodinným konstelacím, a taky zdejší hodnocení. Přicházel jsem s pocitem velké ostražitosti, připraven na katastrofu a setkání se sobeckým, sebestředným hulvátem, který nerespektuje své klienty, nevěnuje se jim a zanechává v nich hluboké šrámy namísto uzdravení.
Vrátil jsem se přesvědčen o jeho profesionalitě a kvalitě. Pan Pavelčák je dobrý terapeut. Myslím si, že potíž, kterou s ním hlásí pisatelé předešlých příspěvků, nespočívá v něm, ale v nich. Před takového terapeuta (a já něco takového udělal poprvé) může člověk předstoupit buď s pokorou a s upřímnou prosbou o pomoc (mám problém a on mi může poradit, jak ho můžu vyřešit) nebo se vzdorem a s pocitem nadřazenosti (mám problém a zaplatil jsem mu, tak ať mi s ním sakra něco dělá). První přístup si žádá potlačit své ego a odevzdat se jeho profesionalitě. Druhý přístup je pouhou manifestací ega a skutečné vyřešení problému vlastně nežádá. Proto k němu nemůže vést a proto člověk odchází s dojmem, že terapeut je šarlatán, který nic neumí (odmítl mi pomoci s vyřešením mého problému) a ještě navíc mě urážel.
Pan Pavelčák se při rodinných konstelacích choval VELMI neformálně. Dalo by se říci, že chvílemi až obhrouble. Z jeho projevu jsem jednoznačně cítil nadřazenost. Při sestavování konstelací lidmi skutečně manipuloval, fyzicky (bral je za ramena a stavěl je do určitých pozic v místnosti) i slovně (radil jim doslovně, co mají v určité situaci říci). Přitom ale, a to musím ZDŮRAZNIT, ničí problém nezlehčoval tak, aby klienta ranil. Klienty neposuzoval, jejich problémy taky neposuzoval, o jejich osobu se nezajímal víc, než vyžadovalo vyřešení problému. Jeho přístup byl čistě věcný a orientovaný na jedinou věc, a tou bylo vyřešení problému.
Choval se vlastně jako starý zenový mistr, jehož žáci si zpočátku stěžují, že je uráží, že si z nich dělá legraci a že místo aby je učil, jen je ponižuje. Kdo tohle nesnese, z terapie odchází zatrpklý a na terapeuta nazlobený. Napíše potom: "Je to arogantní člověk, který mě ani neposlouchal a ještě si drze nechal zaplatit." Kdo tohle snese a pochopí, proč tím musí projít, se mistru pokloní a přijme to, co mu mistr dává.
První případ pochopitelně nechápe, co se v druhém případě děje: vidí to jako pokračující ponižování a klienta, který se terapeutovi podvolí, vnímá jako slabocha. Tento domnělý slaboch však ve chvíli, kdy se terapeutovi odevzdá s plnou důvěrou, od něho dostává pravdivý, fungující a praktický návod, jak naložit se svým problémem.
Možná že jsou mezi terapeuty šarlatáni, kteří z člověka jen tahají prachy a vysmívají se mu. Pan Pavelčák však žádný šarlatán není. Pro mně je to velmi zkušený profesionál, který klientovi nabízí účinnou pomoc. Přál bych těm, kdo od něho odešli zatvrzelí, aby před něho jednou dokázali přistoupit otevřeně, bez potřeby posílit návštěvou své ego, protože teprve ve chvíli, kdy ego potlačíte, můžete skutečně naslouchat tomu, co říká, a přijímat to, co pro Vás dělá. Chápu, že pro člověka, jemuž ego vládne, je těžké to vůbec rozpoznat. Taky jsem tak byl a dokud jsem své ego nerozpoznal, nezačal mu rozumět a učit se vykázat mu místo, které mu náleží, nehnul jsem se z místa.
A nebo si třeba myslete, že jsem stejný magor a fanatik jako on. Bude to Váš boj, ne můj, a dokonce ani Pavelčákův. Jen jsem chtěl říct, že on je připraven Vám pomoci, jakmile Vy budete připraveni nechat si od něho pomoci.
P.S.: Ještě k tomu, jak údajně nepřistupuje k člověku jako k individuu a vidí ho jen jako nějaký typový scénář, který on sám má naučený: Je tomu skutečně tak a je to dobře. Co víc si myslíte, že jste, než typové scénáře? Vždyť lidé jsou opakující se historky, a kdo jich četl tolik jako pan Pavelčák, ten je dokáže rozpoznat, správně zařadit a nasadit na ně přiměřené opravné prostředky. Co jiného jste si mysleli, že Vám předepíše, než pokoru, pokoru a zase pokoru? Vždyť většina osobnostních problémů pramení z nedostatku pokory. Ale je jasné, že někdo není na terapii tohoto typu JEŠTĚ zralý. Terapeut to pozná při prvním sezení a předepíše mu pokoru takovým způsobem, že na to jeho ego do smrti nezapomene. Mimochodem dělá to zřejmě stejným způsobem každému a je jen na příjemci, jak s tím naloží. Pak je asi správné, že člověk nezralý odchází a píše plamenné řeči o tom, že dotyčný terapeut je břídil a podává na něho div ne trestní oznámení. Je to tak v pořádku, a přeji takovým lidem ze srdce, aby svou cestou došli až k poznání svého omylu a ke skutečné pokoře.

Dobrý den, trochu jsem projela net a našla toto : http://www.ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/reseni-sporu-29/n-stiznost-na-nev-234.html
Snad vám to trochu pomůže, přeji hodně štěstí.